Jak wybrać firmę pozycjonującą strony internetowe?

Jeśli chcemy skorzystać z określonych usług, rzeczą dla nas wiadomą jest fakt, że chcemy postawić na firmę jak najlepszą właśnie dla nas. To naturalne, że wydajemy pieniądze i liczymy na pożądany efekt. Wybór odpowiedniej firmy na pewno nie jest zadaniem łatwym i nie od razu można w pełni być pewnym, że trafiamy dobrze. Większość z nas korzysta z usług firm pozycjonerskich przez Internet, a więc nie mamy możliwości bezpośredniego kontaktu. Większość spraw załatwiamy telefonicznie lub mailowo, ewentualnie prowadząc telekonferencję. Jeśli więc postawimy na pozycjonowanie stron musimy najpierw taką firmę świadczącą tego typu usługi poszukać. Jak to zrobić, jeśli konkurencja jest naprawdę duża i na każdym kroku możemy takie usługi otrzymać? Pamiętajmy – nie każda firma jest sobie równa i nie każda może zaoferować nam to, co chcemy. Warto wcześniej przed podjęciem współpracy sprawdzić opinie o firmie, poprosić ją o ukazanie wyników swojej pracy. To bardzo ważne, byśmy mieli pewność, że stawiamy na to, co najlepsze i że mamy gwarancję, że właśnie wybór tej konkretnej firmy, da nam to, na czym tylko nam zależy. Firmy pozycjonerskie mają różne jakości swoich usług, a nam powinno zależeć na tym, by nasza strona była wypromowana jak najszybciej i jak najlepiej. Do tego więc z taką firmą powinniśmy dążyć.

Skuteczność a koszt pozycjonowania stron

W większości przypadków jest tak, że wybierając dany produkt lub konkretną usługę, musimy zapłacić za to określoną sumę pieniędzy, która zazwyczaj znajduje się w wachlarzu ofertowym danej firmy. Jak najbardziej jest to zrozumiałe i klienci z tym właśnie się liczą. W przypadku jednak, gdy w grę wchodzi pozycjonowanie stron, tutaj często kwestia zapłaty wygląda zupełnie inaczej. Większość firm świadczy swoje usługi, za których opłatę dokonuje się dopiero po uzyskaniu skuteczności pozycjonowania. Co to znaczy? Płacimy danej firmie wtedy, gdy po określonym, zawartym w umowie okresie, nasza strona znajdzie się na tej pozycji, jaką chcemy osiągnąć. W teorii wydaje się to być całkiem rozsądne i dobre, bo skoro ktoś nie wywiąże się z zadania, my nic nie tracimy. Ale czy na pewno? Niekoniecznie! Dla przykładu – jeśli podpisujemy umowę z daną firmą, ta zaczyna pracę nad naszą stroną. Pierwsze jej efekty można zauważyć nie wcześniej, jak po trzech miesiącach współpracy. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że w umowie określa się zazwyczaj rok na uzyskanie pożądanego przez klienta efektu. I tutaj znowu możemy sobie powiedzieć, skoro za to nic nie płacimy, to czemu by z tego nie skorzystać. Po roku, jeśli strona zostanie na pierwszych pozycjach osiągniemy swój cel, jeśli nie, nie będziemy stratni. Prawda jednak jest taka, że złe pozycjonowanie stron wcale nie jest brakiem straty pieniędzy. Skoro mamy podpisaną umowę z daną firmą na rok, to znaczy, że nie korzystamy z usług innej firmy. Jeśli ta właśnie nie robi wszystkiego co w jej mocy, może się okazać, że po tym roku nie mamy efektu, na którym nam zależało. Nie płacimy takiej firmie, ale straciliśmy dwanaście miesięcy czekania na wynik, gdzie w tym czasie inna firma mogła dla nas taką usługę wykonać lepiej i z zamierzonym rezultatem. Tak ważne jest więc to, abyśmy postawili na firmę pozycjonerską, która jest po prostu najlepsza w swoich usługach. Jak więc się zabezpieczyć? Na pewno idealnym rozwiązaniem jest zawarcie w umowie określonych postanowień. Z niektórymi firmami można zrobić takie punkty, w których określamy, że na przykład po upływie trzech miesięcy strona ma pojawić się na przykład w TOP 8, a po sześciu miesiącach w TOP 5. Jeśli tak się nie stanie, taka firma oferująca pozycjonowanie stron Poznań http://wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron-poznan będzie musiała zapłacić nam odszkodowanie. W ten sposób i my w zabezpieczamy się przed nieuczciwymi firmami, bo jeśli nie ma określonych wymogów w umowie, firmy pozycjonerskie nie zawsze wywiązują się ze swojej pracy. Jeśli zaś wymogi są określone – wówczas taka firma staje na wysokości zadania, by swoją pracę wykonać jak najlepiej, bo inaczej będzie ona stratna duże pieniądze.

 

Zobacz również:

 

Pozycjonowanie na stronach zagranicznych a polskich

Jeśli pozostaniemy w temacie kosztów, jakie ponieść musimy za pozycjonowanie stron, wiele też zależy od tego, czy pozycjonujemy polskie witryny www, czy też postawimy na pozycjonowanie na stronach zagranicznych. Wielu polskich przedsiębiorców posiada firmy w Polsce, a świadczy swoje usługi lub produkty partnerom i klientom zagranicznym, mając na tym zdecydowanie większy zarobek. Jeśli na przykład produkujemy towar w naszym kraju, a naszymi klientami są Niemcy, wówczas musimy postawić na pozycjonowanie stron na rynku niemieckim, tak, aby potencjalny klient będący naszym zachodnim sąsiadem mógł szukając danego towaru, trafić właśnie na naszą stronę. Sama procedura jest podobna, ale wymaga znajomości języka niemieckiego i wiedzy w zakresie działania poszczególnymi narzędziami. W takich przypadkach usługi są droższe, niż jeśli chodzi o pozycjonowanie stron Łódź https://www.wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron-lodz/ w Polsce.