Rozkwit parków trampolin w Polsce

Rozkwit parków trampolin w Polsce – Polacy coraz częściej szukają  ciekawych miejsc na aktywne spędzenie czasu.  Popularne są sale zabaw dla maluchów, strefy aktywności rodzinnej, ścianki wspinaczkowe, aquaparki, fitness kluby, siłownie, które gwarantują dobrą zabawę i aktywne spędzenie czasu. Coraz więcej osób odczuwa potrzebę większej ilości ruchu, wyjścia z domu i jakiejś formy aktywności sportowej. Jest to związane z modą na zdrowy styl życia, sprawność fizyczną i szczupłą sylwetkę. W ostatnich latach pojawiła się jeszcze jedna forma aktywności fizycznej połączonej ze wspaniałą zabawą – parki trampolin.

Zapotrzebowanie na parki trampolin

Parki trampolin okazały się strzałem w dziesiątkę. Najpierw powstawały tylko w największych miastach, gdzie w ekspresowym tempie zdobywały liczne grono wielbicieli – osób, które lubią skakać i uważają, że to jest znakomita i bardzo zdrowa forma ruchu, a przy okazji sposób na fantastyczne spędzenie czasu w gronie bliskich osób. Producent parków trampolin zauważył, że w tych miejscach ludzie poznają się i później razem przychodzą, aby poszaleć na trampolinach.  Okazało się, że parki trampolin to także miejsca, w których można poznać ciekawych, pozytywnie nastawionych do świata ludzi i mieć nowych kolegów/nowe koleżanki.

Zdrowotne znaczenie skakania

Skakanie na  trampolinach staje się coraz popularniejsze. Świadczą o tym powstające obiekty, które nie narzekają na brak gości. Jest coraz więcej specjalistycznych firm, które zajmują się produkcją i montażem parków trampolin. Jak twierdzą stali bywalcy parków, skakanie na trampolinach wyzwala pozytywną energię, uczucie beztroski, szczęścia. To także sport, który pomaga w redukcji masy ciała bez obciążania stawów i wzmacnia mięśnie. Producent parków trampolin  poleca ten sposób aktywności fizycznej osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy i poprawić swoją formę.  Nieprawdą jest, że park trampolin przeznaczony jest wyłącznie dla dzieci. Najmłodsi bardzo cieszą się, kiedy przychodzą do tego miejsca, a ich radość szybko udziela się dorosłym, ale tej formy aktywności fizycznej mogą skorzystać także osoby pełnoletnie. Podczas zabawy nawet rodzicom wydzielają się endorfiny, czują się odprężeni i szczęśliwi. Wyjście z domu do parku trampolin to znakomita zabawa  dla każdego bez względu na wiek. Producent parku trampolin poleca skakanie na trampolinach wszystkim, którzy lubią od czasu do czasu poczuć w sobie dziecko i chcą się świetnie bawić, a jednocześnie zadbać o kondycję.

Jak otworzyć park trampolin?

Pierwszym krokiem do założenia działalności gospodarczej jest zbadanie rynku. Parki trampolin są obecne w dużych miastach, ale wciąż jest ich mniej, niż wskazuje na to zapotrzebowanie zgłaszane przez lokalną społeczność. Inwestorzy powoli zaczynają wprowadzać takie obiekty do średniej wielkości miastach, gdzie spotykają się z dobrym przyjęciem. Biznes tego typu można otworzyć w galerii handlowej jako dodatkową atrakcję dla klientów lub w niezależnej hali jako osobny park rozrywki. Może być też uzupełnieniem klubów fitness lub innych obiektów sportowych.  Producent parków trampolin kompleksowo wyposaża park we wszystkie niezbędne urządzenia do zabawy dla dzieci . Szczególnie poleca stworzenie kilku stref, żeby klient znalazł coś dla siebie. Są specjalne trampoliny dla dzieci i przyrządy dla osób wygimnastykowanych oraz miłośników ekstremalnych wyzwań. Parki nie są zlokalizowane w centrum miastach, ponieważ do ich otwarcia potrzebna jest bardzo duża hala o wysokości 6-7 metrów i długości 500m2. W budynku trzeba wydzielić miejsce na recepcję i toalety. Producent parków trampolin udziela inwestorom wskazówek na temat wyboru lokalu i pomoże zaplanować ustawienie urządzeń. Duże koszty pochłania zakup wyposażenia. Producent parków trampolin dokładnie określa koszt inwestycji, który zależy przede wszystkim od ilości  i jakości sprzętu. Wszystkie trampoliny produkowane są zgodnie z bardzo rygorystycznymi normami odnośnie do jakości używanych materiałów oraz bezpieczeństwa urządzeń. Do kosztów tego biznesu trzeba wyliczyć koszty wynajmu hali, wynagrodzeń dla pracowników ( w tym profesjonalnych trenerów), koszty marketingowe oraz wyposażenia recepcji i sanitariatów. Park zaczyna na siebie zarabiać po kilku miesiącach działalności. Przez ten czas trzeba mieć środki na utrzymanie swojego parku. Czas montażu urządzeń na hali zależy od ilości sprzętu i wielkości pomieszczenia. Przeważnie trwa to około miesiąca. Konserwacją i serwisem urządzeń zajmuje się producent parków trampolin. Reklamę najkorzystniej jest rozpocząć od nagłośnienia otwarcia parku w mieście oraz w internecie. Dobrze jest zorganizować duży event, aby pokazać możliwości parku trampolin.

Każdy park  trampolin staje się miejscem regularnie odwiedzanym przez rodziny oraz osoby lubiące aktywne życie. Z punktu widzenia biznesowego jest to dobry pomysł na dłuższą działalność gospodarczą. Przychody z tego biznesu rosną  z roku na rok. Pomocą w sfinansowaniu powstania parku mogą być dotacje unijne i mnóstwo ofert kredytów na otwarcie swojego biznesu.