Wakacje na Sardynii – wymarzone wakacje na wyspie!

Jest tyle pięknych miejsc które chciałoby się odwiedzić w wakacje, jednak urlop jest za krótki i nie ma się tyle czasu. Zazwyczaj wraz z rodziną decydujemy się na jedno miejsce które wydaje się nam najlepsze, głównie dlatego że my chcemy odpocząć, a nasze dzieci pragną zabawy, ale również odpoczynku po ciężkim roku szkolnym. Jednym z najlepszych miejsc do wyboru są miejsca spokojnie, gdzie nie trzeba przepychać się z tłumem osób o miejsce na plaży, czy stać kilka godzin w kolejce do zwiedzania atrakcji, najzwyczajniej marnujemy wtedy czas na naszych i tak krótkich wakacjach.

Pod tym względem rewelacyjnym pomysłem są wakacje na Sardynii. Jest to wyspa na Morzu Śródziemnym należąca do Włoch. Jest to zdecydowanie jedno z piękniejszych miejsc w Europie, które możemy odwiedzić. Znajduje się tam wiele pięknych plaż, które są jednym z elementów niesamowitego krajobrazu, do tego mamy tam góry, więc jeżeli lubimy wspinaczki też znajdziemy coś dla siebie. Poza tym nie tylko krajobraz jest tam wspaniały. Miejsce ma również bardzo bogatą historię, więc jeżeli lubimy poznawać nowe rzeczy, warto zwiedzić jak największą część wyspy, gdyż znajduje się na niej wiele zabytków które pamiętają czasy przed naszą erą. Myślę że Sardynia jest jednym z tych miejsc gdzie zdecydowanie warto spędzić wakacje.

Dlaczego warto wyjechać na wakacje na Sardynii?

Bardzo popularne na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/ są skalne plaże, cechują się one wyjątkowym pięknem, oraz jest to niespotykany widok. Plaże te powstały na skutek spotykających się z morzem gór, sprawia to że krajobraz tamten jest nieziemski. Nie dość że możemy zwiedzać góry, to jednocześnie podziwiamy morze, oraz czujemy morską bryzę. Zdecydowanie najpiękniejszą z takich plaż jest Cala di Luna. Są na niej również groty skalne, które są kolejną z niesamowitych jakie tam możemy zobaczyć. W końcu nie ma wielu miejsc gdzie możemy spotkać coś takiego. Oczywiście jeżeli chcemy, do wyboru mamy też wiele innych plaż, których widok również zadziwia. Najpiękniejszym krajobrazem jest złoty piasek który dotyka się wraz z wodą w kolorze turkusowym, widok jak z bajki, dosłownie.  Podziwianie tego z znajdujących się gór sprawia, że dostrzegamy piękno z całkiem innej, niecodziennej perspektywy. W końcu nie często się zdarza że możemy podziwiać morze z gór. Taką właśnie możliwość mamy, gdy wybierzemy się na wakacje na Sardynii.

Udając się na wycieczkę dookoła wyspy, możemy przynajmniej trochę zasmakować jej historii, gdyż na całej wyspie rozmieszczone są nuragi. Są to kamienne budowle, które zostały wzniesione przez pierwszą cywilizację zamieszkującą wyspę, bez używania zaprawy. Do dzisiaj do końca nie wiadomo w jakim celu powstawały te stożkowe wieże, jednak wiadomo że w ich pobliżu powstawały wioski. Niestety nawet dzisiejsi archeolodzy nie mają zbyt dużej wiedzy na ich temat, co sprawia że zwiedzanie ich jest bardziej niesamowite.

Może akurat my się czegoś domyślimy? Zobaczymy coś co da nam odpowiedź? Tego nie wie nikt. Jeżeli chcemy zwiedzać Nuragi, warto udać się również do miasteczka Barumini gdzie znajduje się najsłynniejszy z tych budynków Si Nuraxi. Jest on wpisany na światową listę UNESCO. Warto więc przyjrzeć się mu z bliska kiedy zawitamy na tę wyspę. Jest to jedna, większa wieża, która otoczona jest czterema mniejszymi. Do tego została otoczona przez mur, i posiada nawet swój dziedziniec. Z wyglądu przypomina średniowieczny zamek, kto wie, może ten Nurag pełnił jego rolę. Si Nuraxi widać też że otoczone jest przez antyczną wioskę, po której pozostały jedynie ruiny. Jeśli wybierzemy się na wakacje na Sardynii, będziemy mogli je zwiedzić.

Atrakcje na Sardynii

Oczywiście atrakcji nie brakuje. Jeżeli jesteśmy z mniejszymi dziećmi, które nie przepadają za godzinami zwiedzania lub wspinaczki górskiej, są tam inne alternatywy. Gdy zdecydujemy się na wakacje na Sardynii, możemy spotkać wiele aquaparków z wielkimi zjeżdżalniami, które mogą być największą frajdą dla naszych pociech. Po za tym jeżeli chcemy, możemy zabrać je do miasta, np. stolicy. W jej pobliżu znajdują się również trzy piękne plaże, a jak wiadomo, dzieciaki bardzo lubią spędzać czas nad wodą, więc wybór tego może być idealny.

Sardynia mimo tego że jest wyspą, posiada wiele różnych oraz wspaniałych atrakcji. Każdy kto tam pojedzie powinien znaleźć coś dla siebie. Głównym jej plusem jest zdecydowanie to że nie jest przeludniona w okresie wakacyjnym, sprawia to że naprawdę możemy odpocząć, oraz nie będziemy tracić czasu podczas zwiedzania atrakcji. Samo to ile oferuje nam Sardynia 2024, sprawia że naprawdę warto przemyśleć zwiedzenie jej, przecież góry i morze w jednym miejscu? Coś niesamowitego!

Sama wyspa swoim klimatem sprawia, że chce pozostać się tam na dłużej, czy to w cieniu palmy, czy w pięknej grocie, czy w mieście, miejsce to naprawdę przyciąga. Decydując się na wakacje pod uwagę zawsze bierzemy wiele aspektów, myślę jednak że Sardynia wpasuje się wiele z nich, zwłaszcza w cenę. O dziwo wakacje tam cenowo wiele się nie różnią od innych, bardzo popularnych ofert. A może lepiej raz zdecydować się na miejsce które nie jest rozreklamowane przez media, cieszyć się ciszą i spokojem na wakacjach, na których pragniemy odpocząć. Myślę że wybór należy jedynie do nas, jednak naprawdę warto umieścić wczasy na Sardynii https://www.facebook.com/SardyniaWczasy/ na liście swoich priorytetów.