W jakich sytuacjach przydadzą nam się sztuczne kwiaty?

Myśląc o sztucznych kwiatach, wiele osób ma przed oczami tandetnie wyglądające repliki prawdziwych roślin. Znacząco odbiegają od nich pod względem estetyki. O ile w przeszłości mogło w tym być ziarno prawdy, sztuczne kwiaty dostępne obecnie na rynku są praktycznie identyczne do żywych roślin https://www.kwiatysztuczne.pl. Wynika to przede wszystkim ze stałego rozwoju technologii oraz materiałów produkcyjnych. Tworzywo używane do produkcji sztucznych kwiatów przypomina z wyglądu strukturę naturalnych okazów flory. Drobne różnice można wykryć dopiero po ich dotknięciu.

Główne zalety sztucznych roślin

Wielbiciele naturalnej roślinności nieprzychylnie podchodzą do tego typu produktów. Sztuczne kwiaty nie posiadają zdolności oczyszczania powietrza. Jest to jednak praktycznie jedyna ich wada. Istnieje natomiast o wiele więcej powodów, dla których ich zakup jest dobrym pomysłem. Ponieważ wykonane są z tworzyw sztucznych, nie występuje w ich przypadku problem uczulenia i alergii. Jest to znakomita wiadomość dla alergików, którzy pragną nacieszyć się posiadaniem pięknych, ozdobnych kwiatów. W doniczkach ze sztucznymi roślinami nie rozwijają się żadne uczulające grzyby. Posiadanie żywych roślin wiąże się z pewnymi obowiązkami. Wymagają one z naszej strony troski oraz stałej pielęgnacji. Nie zawsze mamy na to czas, szczególnie jeśli posiadamy wyjazdową pracę. Częste wyjazdy praktycznie uniemożliwiają nam zadbanie o nasze rośliny. Często prowadzi to do ich obumarcia. Korzystanie z pomocy znajomych lub sąsiadów podczas dłuższych nieobecności nie jest trwałym rozwiązaniem. Znacznie łatwiej byłoby zainwestować w sztuczne kwiaty. Za ich pomocą uzyskamy niemalże ten sam efekt dekoracyjny. Są one za to o wiele bardziej praktyczne, gdyż nie wymagają stałej opieki. Żywe rośliny potrzebują odpowiednich warunków, aby mogły się rozwijać. Niewłaściwe oświetlenie pomieszczenia lub nadmierna wilgoć mogą sprawić, że nasze kwiaty zaczną więdnąć. Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić w naszym mieszkaniu właściwych warunków dla naturalnych roślin, zakup syntetycznych odpowiedników może być jedynym rozwiązaniem. Ogromną ich zaletą jest także zwiększona wytrzymałość. Odporne są nie tylko na działanie mrozu i deszczu, ale także innych szkodliwych warunków atmosferycznych. Z tego powodu, sztuczne kwiaty sprawdzają się także na zewnątrz naszego mieszkania. Dobrym pomysłem jest kładzenie ich na nagrobkach najbliższych nam osób. Coraz więcej osób decyduje się używać ich w ramach dekoracji weselnych.

Popularne rodzaje sztucznych kwiatów

Podczas wybierania sztucznych kwiatów do naszego domu, kierujemy się przede wszystkim osobistymi preferencjami. Warto jednak zwrócić uwagę na to, które typy kwiatów cieszą się największą popularnością. Taka wiedza może posłużyć nam jako inspiracja podczas wyboru konkretnych sztucznych kwiatów. Doskonałym przykładem jest storczyk, dostępny między innymi w białym, różowym oraz żółtym. Z uwagi na jego wyjątkowy urok, często stanowi istotny element aranżacji kwiatowej. Jednakże żywe storczyki znane są z faktu, iż mają bardzo specyficzne wymagania, a ich hodowla wymaga odpowiedniego wyposażenia — transparentnych doniczek. Co więcej, są wysoce wymagające, jeśli chodzi o ich pielęgnację. Dlatego też sztuczne kwiaty stanowią atrakcyjną alternatywę wobec żywych roślin. Z wyglądu praktycznie niczym się nie różnią. W sklepach znajdziemy je zazwyczaj jako część zestawu wraz z osłonkami z ceramiki.

Również róże są popularnym wyborem dla osób pragnących zdobyć krzew w doniczce, który będzie dekorował ich mieszkanie przez cały rok. W takim wypadku zakup żywych kwiatów nie jest rozsądnym rozwiązaniem. Jeśli pragniemy utrzymać w pomieszczeniu wiosenny nastrój, warto rozważyć zaopatrzenie się w azalie, cechujące się soczystymi kolorami. Te kwiaty stanowią jeden z symboli wiosny. Stosunkowo popularne są także hiacynty oraz gerbery. Te pierwsze posiadają dużą liczbę kielichów. Natomiast drugi typ kwiatów wyróżnia się rozłożystymi kielichami kwiatowymi. Ciekawą opcją są sztuczne kwiaty doniczkowe, które łączą w sobie kilka różnych wersji kolorystycznych lub nawet zupełnie innych gatunków kwiatów.

W jakich stylach aranżacyjnych sprawdzają się sztuczne kwiaty?

Wybrane przez nas kwiaty powinny pasować do stylu, w którym urządzamy dane pomieszczenie. W przypadku tak zwanego stylu prowansalskiego nie obejdziemy się bez lawendowego bukietu. Alternatywnie możemy zaopatrzyć się w sztuczne róże bądź storczyki. Te pierwsze pasują także do wnętrz urządzonych w stylu shabby chic. Jednakże praktycznie każdy rodzaj kwiatów znajdzie swoje miejsce w takich pomieszczeniach. Największą aranżacyjną swobodą dysponujemy w przypadku mieszkań w stylu klasycznym. Różne typy sztucznych kwiatów będą do nich pasowały, jako elementy dekoracyjne. Z kolei styl nowoczesny niesie ze sobą wymóg minimalizmu. Oznacza to wybieranie jasnych kolorów, jeśli chodzi o rośliny doniczkowe. Optymalnym wyborem są takie, które posiadają białe płatki. Najlepiej wybrać narcyzy lub storczyki. Wystarczy, że będziemy je regularnie odkurzać, a posłużą nam przez wiele lat.