Hale namiotowe – korzystna inwestycja

Organizacja eventów w Polsce, jak i w całej Europie jest branżą dynamicznie się rozwijającą, bowiem organizatorzy nieustannie są skazani na podążanie za modą i upodobaniami uczestników w tym zakresie. Z roku na rok rośnie liczba imprez masowych, które są organizowane w plenerze, co zwiększa duże już zainteresowanie halami namiotowymi. Hale namiotowe to nie tylko moda, lecz przede wszystkim wymierne korzyści dla firmy.

Ogromna mobilność

Wykorzystanie w branży eventowej konstrukcji, jakimi są hale namiotowe https://www.nowhal.pl/hale-namiotowe-podlaskie/ dostarcza organizatorom nieznane dotąd, nowe możliwości jeśli chodzi o mobilność, bowiem firmy nie są już zmuszone do trzyma się sztywnych ram, wymuszonych przez lokalizację danego obiektu. Możliwość przeprowadzenia dużej imprezy firmowej, okolicznościowej, sportowej czy muzycznej praktycznie w każdym miejscu bez konieczności budowania hali to niewątpliwy atut tego rozwiązania. Lekka konstrukcji nowoczesnej hali namiotowej umożliwia rozstawienie jej w zaledwie kilka godzin w dowolnej lokalizacji, na łonie natury. Ważny podkreślenia jest również fakt, że nie trzeba specjalnie przygotowywać miejsca, a wystarczy jedynie zwrócić uwagę na kilka elementów. Poza tym mobilność jest ogromną zaletą również dla firm wykorzystujących tego typu hale w zastosowaniach magazynowych, bowiem rozwiązanie to świetnie sprawdza się w momencie, gdy istnieje potrzeba czasowej lub stale zwiększonej powierzchni magazynowej bez ogromnych nakładów pieniężnych. Duża stabilność hal tego typu sprawia, że są one odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych, a zatem mogą z powodzeniem być użytkowane przez długi czas, przy czym nie będą ustępować pod względem użyteczności stacjonarnym nieruchomościom magazynowym, a do tego można je w krótkim czasie rozebrać i przenieść w inne miejsce.

Nowoczesność i uniwersalność

Hale namiotowe są funkcjonalnym i innowacyjnym zarazem rozwiązaniem, które dzięki ogromnej ilości form i kształtów można wybrać z estetycznym dopasowaniem do potrzeb każdej firmy. Można je za każdym razem dobrać do typu imprezy, czy zastosowania, inaczej niż w przypadku stacjonarnych hal, gdzie trzeba się zaadaptować do zastanych warunków technicznych, stworzonych wcześniej w określonym celu. Dużą zaletą, którą często podkreślają inwestorzy jest możliwość łączenia i tworzenia efektownie złożonych konstrukcji, które to stało się już pewnym standardem przy organizacji różnego rodzaju imprez w plenerze. Nawet jeśli w tradycyjnej hali sportowej istnieje możliwość zorganizowania koncertu, to niezwykle trudno będzie w niej uzyskać odpowiednią akustykę, co w przypadku hali namiotowej sprowadza się jedynie do wybrania odpowiedniego namiotu, który zapewni świetny odsłuch i umożliwi montaż specjalnego nagłośnienia i oświetlenia.

Jakie hale są warte uwagi?

W przypadku hal magazynowych, gdzie najważniejsza jest użyteczność firma ma możliwość wyboru optymalnej konstrukcji i wielkości, co jest niepodważalną zaletą. Chęć podążania z duchem czasu sprowadza się do wykorzystania hal namiotowych. Jest to tym istotniejsze, że oryginalny kształt takiej hali pozwoli odróżnić się od konkurencji. Ciekawym rozwiązaniem są hale WLS, które można łączyć w całe miasteczka – zostały one zaprojektowane specjalnie na wzór filmowych stacji kosmicznych, odwołując się pod względem wzornictwa do filmów science – fiction. Innymi atrakcyjnymi halami są również typy arcada, posiadające dach w formie łagodnego sklepienia łukowego, czy TORUS, łączące wspaniały styl i wysoką użyteczność.

Hale całoroczne

Stabilna konstrukcja gwarantuje, że hale namiotowe https://www.nowhal.pl/hale-termiczne/ charakteryzują się najwyższym poziomem bezpieczeństwa dla uczestników imprezy. Specjalnie zaprojektowana membrana chroni przed słońcem oraz wysoką jak i niską temperaturą, deszczem, śniegiem, czy wiatrem. Niektóre hale są jednak zbudowane tak, aby w celu rozjaśnienia wnętrza bez konieczności montażu oświetlenia przepuszczać światło, jednak dzięki odpowiedniej technologii nie oślepiając przy tym gości. Hale te umożliwiają także montaż klimatyzacji, czy ogrzewania, co pozwala na stworzenie idealnych warunków klimatycznych – można więc śmiało zaryzykować stwierdzenie, iż nierzadko uczestnicy imprez w halach namiotowych znajdą się w lepszych warunkach do zabawy, niż ma to miejsce w przypadku obiektu stacjonarnego.

Niewielkie koszty użytkowania

Już sam zakup produktów, jakimi są hale magazynowe lub ich wynajem jest nieporównywalnie tańszym rozwiązaniem niż budowa stacjonarnego obiektu, niezależnie od jego przeznaczenia. Warte uwagi jest również to, że hale tego typu są idealną opcją dla firm potrzebujących czasowo większej powierzchni magazynowej. W kontekście kilku miesięcy zdecydowanie lepiej jest wynająć halę magazynową, niż myśleć o budowie magazynu, który po wybudowaniu, przez większą część roku będzie generował dodatkowe koszty. Hale wykorzystujące technologię namiotową są jednoznacznie tańsze w codziennym użytkowaniu od klasycznych budynków, na przykład dzięki specyficznej konstrukcji dachu nie ma potrzeby używania dodatkowego światła. Inną istotną zaletą jest fakt, że taką halę można w razie potrzeby zdemontować i przetransportować w inne miejsce.