Ile kosztuje pralnia

Z usług pralni przemysłowych korzysta wiele hoteli. To często bardziej korzystna lub łatwiej dostępna opcja niż zainwestowanie we własną, hotelową pralnię. Firmom zewnętrznym zlecić można pranie pościeli, obrusów, firan, odzieży pracowników oraz ręczników i szlafroków dla gości. Dzięki profesjonalnemu wyposażeniu i doświadczonemu personelowi, wiele pralni świadczy usługi na bardzo wysokim poziomie. Osoby powierzające firmom tekstylia do prania mogą liczyć na to, że pracownicy zadbają o nie kompleksowo. Jakich cen można się spodziewać planując skorzystanie z usług przemysłowej pralni?

Zakres usług i różnice w cenach w pralniach

Usługi pralnicze dla hoteli  to nie tylko czyszczenie pościeli. W ofercie większości firm znajduje się również maglowanie, czyszczenie chemiczne, suszenie, prasowanie oraz składanie, sortowanie i odpowiednie pakowanie. Warto wiedzieć, że oprócz kompletów pościeli, pralni powierzyć można różne rodzaje nakryć stołu lub odzież gastronomiczną. Wiele placówek oferuje również czyszczenie szlafroków i ręczników. Wszystkie tekstylia mogą zostać poskładane i spakowane zgodnie z życzeniami klienta. Dzięki wyspecjalizowanym urządzeniom, pracownicy bez problemu radzą sobie z materiałami we wszystkich kształtach i rozmiarach. Doświadczony personel obsługujący maszyny dobiera odpowiednie programy do rodzajów tkanin. Przemysłowe pralki i suszarki oraz wielkogabarytowe urządzenia maglujące gwarantują profesjonalne przygotowanie nawet największych obrusów. Ceny usług świadczonych przez poszczególne pralnie mogą się od siebie różnić. Zależy to między innymi od regionu, w jakim znajdują się placówki firm. Indywidualna cena wiąże się również z wielkością zamówienia i wybranym przez klienta pakietem usług. Ile może kosztować oddanie do pralni hotelowych tekstyliów?

Cennik pralni przemysłowych

Średnia cena za wypranie 1 kg pościeli to kilkanaście złotych. Dokładne wartości różnią się zależnie od regionu i miasta, w którym znajduje się pralnia. Odmiennych cen można spodziewać się w zależności od wielkości i renomy firmy. Warto pamiętać o tym, że końcowa wartość usług, jaką zaproponuje pralnia dla hoteli będzie zależna również od wielkości zamówienia. Przedsiębiorcy troszczą się o zadowolenie klientów. Dlatego też bez problemu otrzymać można atrakcyjne rabaty w przypadku przekazywania placówce większej ilości prania. Osoby zainteresowane również innymi usługami z pewnością chciałyby poznać ich przybliżone ceny. Stawki za pranie firan określa się na podstawie wielkości materiału. Wartość dotyczy jednego metra kwadratowego i plasuje się w granicach 3 – 7 złotych. Warto pamiętać, że zależnie od rodzaju firany i właściwości tkaniny, czyszczenie może być mniej lub bardziej skomplikowane. To również będzie miało wpływ na końcową cenę usługi. Wszystkie hotele starają się zapewniać gościom usługi i wyposażenie jak najwyższej jakości. Planując powierzyć zewnętrznej firmie wypranie zabrudzonych kołder puchowych można spodziewać się stawek w granicach 50 – 80 złotych za sztukę. Niższych cen mogą oczekiwać posiadacze kołder z syntetycznym wypełnieniem.

Pozostałe usługi pralni

Oprócz pościeli, firan i obrusów, pralnia przemysłowa przyjmie od hoteli różne rodzaje odzieży pracowniczej. Mogą to być zarówno fartuchy gastronomiczne, jak i eleganckie ubrania kelnerów oraz robocze stroje osób zajmujących się pracami naprawczymi i porządkowymi. Osoby powierzające pralni jednorazowo sztukę roboczej odzieży mogą spodziewać się kosztów w granicach kilkunastu złotych. Wypranie garnituru może kosztować dwu- lub trzykrotnie więcej. Ceny z pewnością okażą się bardziej atrakcyjne w przypadku dużych, cyklicznych zamówień. Hotele podpisujące z daną pralnią umowę na regularne czyszczenie serii odzieży mogą liczyć na wyjątkowo korzystne oferty. Koszt prasowania ubrań to zazwyczaj ok. 50-70% ceny ich czyszczenia. Warto wiedzieć o tym, że w wielu wypadkach klient ma możliwość sprecyzowania, w jaki sposób pranie powinno być spakowane. Profesjonalne firmy oferują dostarczanie odzieży na wieszakach i w uzgodnionych pokrowcach. Ubrania mogą być posortowane zgodnie z rozmiarem, cechami charakterystycznymi lub nazwiskami właścicieli.

Dlaczego warto zlecić pranie zewnętrznej firmie?

Właściciele niektórych hoteli rozważają stworzenie własnej pralni na terenie obiektu. Choć takie rozwiązanie może okazać się korzystne, należy pamiętać o tym, że wymaga dużej inwestycji. W hotelowej pralni powinny znaleźć się profesjonalne pralki, suszarki, urządzenia maglujące i maszyny składające. Warto wziąć pod uwagę również koszt zużywanej energii oraz cyklicznych przeglądów i napraw urządzeń. Pranie tekstyliów w hotelu wymaga również odpowiedniego przeszkolenia pracowników, którzy zostaną oddelegowani do tego zadania. Korzystanie z usług zewnętrznej firmy często okazuje się po prostu bardziej wygodne. Klienci mogą być ponadto pewni, że powierzają zadanie osobom, które znają się na wykonywanej pracy. Możliwość zawarcia korzystnej umowy zawierającej rabaty dla stałych klientów sprawia, że podjęcie współpracy z pralnią przemysłową może okazać się bardzo dobrym pomysłem.