Jak przewieźć materac?

Nie trzeba mówić, że przeprowadzka nie jest zabawą. W idealnym świecie masz ciężarówkę lub furgonetkę i grupę pomocnych ludzi, którzy wykonują wszystkie ciężkie prace związane z podnoszeniem, rozkładaniem i ponownym składaniem, ale w prawdziwym świecie, możesz nie mieć tyle szczęścia. Możesz nawet zadać sobie pytanie, czy przenoszenie materaca jest tego warte. Może możesz zostawić go w garażu, aby ludzie, którzy się wprowadzą, mogli go znaleźć. Ale jeśli właśnie zainwestowałeś w nowy materac i podoba Ci się, może warto podjąć wysiłek, aby zabrać go ze sobą. Bez dalszych ceregieli, oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące transportu materaca bez konieczności korzystania z usług profesjonalnych przewoźników.

Niezawodna pomoc

Jak przewieźć materac?Rozważ korzyści płynące z pomocy kilku pomocnych rąk. Skorzystaj z pomocy przyjaciela, członka rodziny, sąsiada lub faceta spacerującego z psem. Jeśli spróbujesz to zrobić na własną rękę, możesz być pewien, że uszkodzisz materac lub zranisz siebie. Przygotowanie materaca do transportu będzie wymagało trochę miejsca. Upewnij się, że masz dużo miejsca. Najlepiej jest najpierw wynieść wszystko z sypialni, a materac ustawić pionowo pod ścianą podczas usuwania zawartości pokoju. Im więcej miejsca na podłodze masz do manewrowania, tym lepiej. W tym miejscu przyda się zakupiony pokrowiec na materac.  Teraz nadchodzi część zabawy – wyniesienie materaca z domu do samochodu (lub na samochód). Należy pamiętać, że nawet z pokrowcem ochronnym należy obchodzić się ostrożnie. Przeniesienie materaca z domu do samochodu może spowodować jego uszkodzenie, jeżeli upuścisz go lub pozwolisz, aby coś ostrego go uszkodziło.

Odpowiedni pojazd

Duży materac przywiązany do małego samochodu to przepis na katastrofę, więc przed transportem materaca musisz się upewnić, że Twój pojazd jest odpowiednio dopasowany. Pick-up jest idealny, gdy musisz przewieźć materac samochodem. Jeśli nie masz go w swoim garażu – i nie chcesz wynajmować dużej ciężarówki do przeprowadzek – możesz wynająć pick-up z większości firm wynajmujących ciężarówki. W zależności od wielkości materaca, możesz być również w stanie zmieścić go w furgonetce towarowej lub mini furgonetce. Jeśli chodzi o podróżowanie z materacem na dachu samochodu, duży lub średniej wielkości SUV powinien być wystarczający. Sedany i coupy poradzą sobie z małym materacem. Nie próbuj przewozić materaca samochodem, który nie jest odpowiednio przystosowany do tego zadania. Jeśli Twój samochód jest za mały, zapytaj przyjaciela lub członka rodziny, czy możesz pożyczyć jego samochód, lub rozważ wynajęcie vana. Bezpieczeństwo Twoje, Twojego materaca i innych kierowców jest najważniejsze.

Transport materaca

Transport materaca na dachu samochodu jest trudny, ale możliwy do wykonania. Przymocuj go do dachu ostrożnie i przeciągnij liny przez otwarte okna. Gdy materac znajdzie się już na dachu, należy zadbać o jego stabilizację za pomocą liny. Powinieneś zmierzyć ilość liny z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że jest jej wystarczająco dużo, aby utrzymać wszystko na miejscu. Pierwszym krokiem w tym procesie jest umieszczenie liny na wierzchu materaca i owinięcie jej zarówno wzdłuż, jak i w poprzek. Możesz owinąć ją pod samochodem, a następnie przez otwarte okna. Dla większego bezpieczeństwa, możesz wykonać ten proces dwukrotnie. Jeśli siedzenia w Twoim vanie są wyjmowane, proces przeprowadzki staje się nieskończenie łatwiejszy. Jeśli Twoje łóżko jest wyjątkowo duże, a van, który posiadasz nie jest, proszę zobacz instrukcje powyżej jak przenieść łóżko na górę samochodu.

Cenne wskazówki

Jeśli pomiędzy opuszczeniem obecnego domu a wprowadzeniem się do nowego ma upłynąć pewien okres czasu, warto skorzystać z kontenera do tymczasowego przechowywania. Wspaniałą rzeczą w tym rozwiązaniu jest to, że można załadować wszystkie swoje rzeczy do kontenera. Jeśli poruszasz się na dużą odległość lub jesteś w pośpiechu, może chcesz zatrudnić firmę przewozową do transportu wszystkich Twoich rzeczy. Postępuj zgodnie z naszymi wcześniejszymi wskazówkami dotyczącymi owijania materaca, a następnie przejdź do strony internetowej wybranej firmy przeprowadzkowej. Wprowadź swoje konkretne dane, a powinieneś otrzymać kilka ofert do wyboru. Jeśli masz ograniczony budżet, spróbuj podać własną cenę i sprawdź, czy któraś z firm przewozowych skorzysta z takiej propozycji. Czy jest to legalne, aby przywiązać łóżko na samochodzie? To nie jest technicznie nielegalne. Jednakże, jeśli źle przymocujesz materac do dachu samochodu to możesz zostać zatrzymany i oskarżony przez oficera za zagrażanie bezpieczeństwu innych kierowców. Jak mogę przenieść materac bez uchwytów? Najprostszym sposobem jest zakup pokrowca na materac z uchwytami. Można też przenosić go na płasko i niżej, aby oszczędzić siły i energię. Innym sposobem jest umieszczenie go w pudełku. Firmy produkują pudełka specjalnie zaprojektowane, aby ułatwić proces przenoszenia. Dzięki temu można je łatwo przesuwać po dywanie lub twardym drewnie, a także łatwiej umieścić na wózku.