Kody promocyjne czyli jak oszczędzać na zakupach?

Kiedy pojawia się temat oszczędzania, wielu osobom na myśl przychodzi całkowita rezygnacja z dotychczasowych przyjemności. Jak się jednak okazuje w odkładaniu pieniędzy nie chodzi o to, aby odmawiać sobie wszystkiego, a jedynie o to, aby w racjonalny sposób nimi gospodarować. W tym artykule podpowiemy, jak w prosty sposób poprawić swoją sytuację finansową. bez konieczności rezygnowania z preferowanych przez siebie produktów czy usług. 

Jak sklepy zachęcają nas do kupowania?

Nikogo nie zdziwi fakt, że właścicielom sklepów zależy na sprzedaży oferowanych przez siebie produktów w jak największej ilości. W związku z tym, poza klasycznym zaopatrzeniem ich w wyżej wspomniane, stosują również różnorodne techniki, których celem jest spowodowanie, abyśmy kupowali więcej. Dotyczy to zarówno sklepów stacjonarnych, jak i internetowych, jednak w obu tych przypadkach używane są zupełnie inne sposoby. Jeżeli mowa o sklepach stacjonarnych, to niewątpliwie tego typu technikami są: odpowiedni zapach, barwa oraz muzyka. Temat dotyczy głównie dużych sklepów, które dbają o to, aby klient podczas robienia zakupów czuł się w sklepie jak najlepiej i pozostawał w nim dłużej, co zwiększy prawdopodobieństwo, że kupi więcej. Kolejnym sposobem na zachęcanie klientów do zakupów jest sprzedaż towaru w wielopakach z informacją, że wybierając tę opcję nabywca wchodzi w posiadanie dwóch artykułów w cenie jednego itp. Jak przysłowiowy magnes, działają na klientów ceny z końcówką “99 gr”. W takim wypadku klient widzi jedynie kwotę poprzedzającą liczbę 99, w związku z czym pozornie wydaje mu się, że cena jest niższa. Ponadto sklepy dbają o odpowiedni układ towarów, który jak się okazuje nie jest przypadkowy, a tym samym i obojętny dla klienta i potęguje chęć zakupów. Odnosząc się do technik sprzedaży w sklepach internetowych, to tutaj głównie w grę wchodzi “zwabienie” klienta ceną. Stąd też bardzo często sklepy rozsyłają maile, w których oferują potencjalnym nabywcom kody promocyjne online /kodypromocje.pl/coupon-store/astoreo-pl/ https://kodypromocje.pl/coupon-store/astoreo-pl/na sprzedawany przez siebie asortyment. Jak się okazuje, dobrym rozwiązaniem jest także darmowa wysyłka towarów od konkretnej kwoty zakupu. W takiej sytuacji spora ilość klientów dokona zakupu towaru właśnie w kwocie wskazanej przez sprzedawcę, aby móc skorzystać z promocji. Jeżeli do darmowej wysyłki sprzedawca dołączy jeszcze kody promocyjne online, to niewątpliwie zwiększy swoją sprzedaż.

 

Co zrobić, aby zaoszczędzić na zakupach?

Przede wszystkim, aby móc oszczędzić na zakupach, a tym samym również nie ulegać wcześniej wspomnianym technikom manipulacyjnym stosowanym przez sklepy, powinniśmy się trzymać kilku podstawowych zasad. Pierwszą z wyżej wspomnianych jest zaplanowanie zakupów. W tym wypadku chodzi o to, aby np. raz w tygodniu jeździć po większe zakupy do hipermarketów, które pozwolą nam zapełnić lodówkę na najbliższy tydzień, a tym samym unikniemy robienia ich w osiedlowych sklepach, w których ceny potrafią być dużo wyższe. Jeżeli nie lubimy jednak odwiedzać dużych sklepów, możemy rozważyć opcję zakupów online z dostawą do domu. Pamiętajmy jednak o tym, aby przed złożeniem ostatecznego zamówienia sprawdzić, czy dany sklep oferuje swoim klientom kody promocyjne online, które pozwolą na obniżenie ceny. Kolejną ważną kwestią jest również planowanie jadłospisu i zgodnie z nim sporządzanie listy zakupów. Dzięki temu unikniemy kupowania pod wpływem impulsu i skupimy się jedynie na poszukiwaniu produktów z naszej listy. Dla wielu osób może wydać się to zabawne, jednak na zakupy nie powinno się iść zarówno z pustym brzuchem, jak i zaraz po obiedzie, kiedy czujemy się solidnie najedzeni. Powód? Chodzi przede wszystkim o to, że odczuwając głód kupimy dużo więcej produktów, natomiast w przypadku uczucia sytości może być wręcz odwrotnie – kupimy zbyt mało. W  tym ostatnim przypadku, będziemy zobowiązani dokupić brakujące artykuły w sklepie nieopodal naszego domu, co może wiązać się z tym, że wydamy więcej pieniędzy. Ważnym podczas robieniu zakupów jest trzymanie się określonego budżetu. Jeżeli np. chcemy przeznaczyć w ciągu miesiąca 300 zł na produkty spożywcze, to powinniśmy się trzymać tego postanowienia nawet, jeżeli trafią nam się kody promocyjne online na produkty bez których oczywiście możemy się obejść.

Szukasz sprawdzonych kuponów rabatowych?

O czym jeszcze należy pamiętać przed wybraniem się na zakupy?

Zanim wybierzemy się na zakupy, czy siądziemy do złożenia zamówienia online pamiętamy o tym, aby sprawdzić w jakich sklepach są dostępne promocje na produkty, które nas interesują. Miejmy jednak na względzie fakt, że nie zawsze kody promocyjne online mogą okazać się korzystne dla nas, dlatego warto dokładnie przeanalizować ceny, aby upewnić się, że podejmujemy właściwą decyzję zakupową. Co ważne, nie ulegajmy emocjom związanym z obniżką ceny i nie róbmy przez to zapasów żywności. Jest to jedynie pozorna oszczędność, która tak naprawdę powoduje, że wydamy więcej pieniędzy kupując produkty w promocji, niż miałoby to miejsce przy zakupie jednej sztuki wyżej wymienionych w regularnej cenie. Stosując się do powyższych zasad, z całą pewnością unikniemy nadmiernego wydawania pieniędzy.