Korzyści z ozonowania w Warszawie – świeże powietrze wolne od alergenów, wirusów, bakterii

Obecnie coraz większą popularnością cieszy się taki zabieg, jako ozonowanie powietrza w pomieszczeniach. Ozon jest pierwiastkiem chemicznym występującym w naturze podczas burzy. Dzieje się tak, ponieważ to dzięki burzy tworzy się ozon, który przenika do atmosfery, cząsteczki tlenu rozszczepiają się na atomy łączące się z cząsteczkami tlenu.To wtedy dochodzi do wytworzenia pierwiastka chemicznego – ozonu. Ozon nadaje powietrzu świeży zapach i daje efekt dezynfekujący, jednak trzeba przestrzegać pewnych zasad jego stosowania. Mieszkańcy stolicy mogą zamówić profesjonalne ozonowanie w Warszawie, które przeprowadzą specjaliści wykorzystując do tego celu urządzenie zwane ozonizatorem.

W pomieszczeniach mieszkalnych i biurach korzystne jest ozonowanie – Warszawa

Wiele osób prywatnych i właścicieli firm zastanawia się, czy ozonowanie okaże się naprawdę korzystne. Trzeba jednak pamiętać, że podczas przebywania ludzi w różnych pomieszczeniach gromadzi się duża ilość drobnoustrojów, wirusów oraz niebezpiecznych substancji. Nie każdy ma świadomość, ale wiele materiałów budowlanych wykorzystywanych do wykańczania wnętrz może parować. Należą do nich podłogi laminowane i linoleum, nawet okna zawierające podwójne szyby mogą emitować zanieczyszczenie powietrza. Jeżeli w mieszkaniu przebywa osoba paląca, to dywany, tapety wchłaniają nieprzyjemny, ostry zapach itd. W niektórych budynkach panoszy się szkodliwa dla zdrowia pleśń, nawet przeprowadzając zabiegi zmierzające do jej usunięcia, nie powodują wyeliminowania zarodników. Jeżeli czyszczenie na mokro nie jest przeprowadzane systematycznie, stężenie kurzu w takich wnętrzach niebezpiecznie wzrasta. Jeżeli kurze ściera się nieregularnie, to jego stężenie w powietrzu wzrasta. Aby pozbyć się z mieszkania lub pomieszczeń biurowych nagromadzonych zanieczyszczeń, mikroorganizmów oraz wirusów warto zamówić ozonowanie. Warszawa posiada na swoim terenie firmę, która zajmuje się tym zawodowo i bezpiecznie wykona całą procedurę. W jaki sposób niszczone są szkodliwe organizmy? Dochodzi do połączenia cząsteczki ozonu ze szkodliwymi cząsteczkami, które następnie ulegają rozpadowi i zniszczeniu. Decydując się na ozonowanie w Warszawie, można być pewnym, że ozon jest bardzo skuteczny wtedy, gdy jest wprowadzany do pomieszczenia w zalecanej ilości. Wiedzą o tym specjaliści, dlatego nie ma możliwości emitowania zbyt dużej ilości, która mogłaby zaszkodzić zdrowiu.

 

Jakie są zalety zabiegu ozonowania w Warszawie?

 • Skuteczna i sprawna dezynfekcja pomieszczeń mieszkalnych oraz biurowych. Jest to znacznie efektywniejszy zabieg niż w przypadku wykorzystania substancji zawierających chlor. Dlaczego? Ozon jest o 50 % mocniejszy od chloru.
 • Efektem działania ozonu jest usuwanie zanieczyszczeń a nie tylko maskowanie przykrego zapachu.
 • Podczas wykonywania ozonowania w Warszawie możliwe jest pozbycie się wszelkiego owadów, grzybów, pleśni a także ich zarodników.
 • Dezynfekowanie za pomocą ozonu ogranicza kontakt z toksycznymi substancjami. Ozon ma za zadanie zneutralizowanie nawet toksycznej rtęci łącznie z usunięciem jej szkodliwych oparów.
 • Osoby cierpiące na alergie mogą wreszcie przebywać w pomieszczeniach z czystym powietrzem bez kurzu i roztoczy. Objawy reakcji alergicznych ulegają ograniczeniu lub ustępują całkowicie.
 • Po zakończonym ozonowaniu domownicy lub pracownicy biura czują przyjemną świeżość, łatwiejsze oddychanie i poprawę zdrowia.
 • Używając do ozonowania zalecanych dawek ozonu, nie ma obawy o niepożądane działanie na ludzi, zwierzęta i rośliny hodowane w pomieszczeniach.     

Czy ozonowanie może być niebezpieczne?

Wiele osób zastanawia się, czy ta procedura nie jest szkodliwa. Nie istnieje pod jednym warunkiem, że zostanie wykonana zgodnie ze wszystkimi zalecanymi zasadami. Wszystkie urządzenia do ozonowania posiadają odpowiednią instrukcję obsługi, którą należy ściśle stosować. Ponadto do tak ważnej procedury dezynfekującej, musi być używany tylko wysokiej jakości ozonator.Taki sprzęt jest w dyspozycji firmy, która profesjonalnie zajmuje się ozonowaniem w Warszawie. Zbyt częste zabiegi lub przekroczenie określonego czasu może doprowadzić do pogorszenia samopoczucia, lepiej to zadanie powierzyć specjalistom.

Przykłady konieczności wykonania ozonowania powietrza w pomieszczaniach:

 • Jeżeli w domu lub biurze odczuwany jest przykry zapach wilgoci, stęchlizny i mieszkańcom nie udało się ich pozbyć żadnymi środkami dostępnymi w sklepach, wskazane jest wykonanie ozonowania. Osoby planujące sprzedaż lub wynajem mieszkania, w którym wyczuwalne są takie aromaty mają możliwość skutecznego ich zniwelowania. W przeciwnym wypadku klienci mogliby zrezygnować z przeprowadzenia transakcji zakupu/wynajęcia.
 • W dużych aglomeracjach miejskich bardzo trudno przeprowadzić jest prawidłowe wietrzenie pomieszczeń, trzeba pamiętać o wszechobecnych spalinach i smogu na zewnątrz.
 • Z pomieszczeń po pożarze bardzo trudno pozbyć się odczuwania zapachu spalenizny, którego samodzielnie nie uda się wyeliminować. Wchodzi on w ściany, dywany, meble, różne dekoracje.
 • Przeprowadzone ozonowanie w Warszawie będzie również wspaniałym rozwiązaniem dla alergików. Po wykonanym ozonowaniu powietrza w pomieszczeniach, można cieszyć się wolnością od alergenów a także innych niebezpiecznych dla zdrowia substancji chemicznych.