Mieszkania w Koszalinie

Mieszkania w Koszalinie – wydawać by się mogło, że najlepszym, a może jedynym miejscem odpowiednim do inwestowanie w nieruchomości jest duża metropolia. Ostatnie lata, a także doświadczenia zachodnich inwestorów pokazują, że nie jest to do końca prawdą. Często równie wysokie, a nawet wyższe stopy zwrotu można osiągnąć decydując się na zainwestowanie w mniejszym mieście. Nie musi to jednocześnie oznaczać niewielkiego kurortu obleganego jedynie w sezonie wakacyjnym. Dojrzali inwestorzy szukający możliwości stabilnego zysku w dłuższym okresie wykazują zainteresowanie właśnie średnimi i małymi miastami.

Rynek w Polsce jest rozgrzany. Budowanych i oddawanych jest coraz więcej nieruchomości. Dotyczy to zarówno rynku mieszkaniowego, jak i powierzchni biurowych i magazynowych. Jednocześnie ceny w ostatnich latach stale rosną. Jest to skutek m.in. niski stóp procentowych, a co za tym idzie nieopłacalnym oprocentowaniem lokat bankowych. Zachodniopomorskie powoli dogania inne województwa, w których ceny mieszkań już dawno wzrosły. Ceny metra kwadratowego w Warszawie czy Krakowie nie rosną już bowiem tak szybko, ale nadal występuje trend zwyżkowy. Biorąc pod uwagę dynamikę rynku, należałoby rozejrzeć się za lokalizacjami, w których istotny wzrost cen jest jeszcze przed nami.

zarządzanie i administrowanie nieruchomościami WarszawaW Koszalinie ceny nieruchomości, w tym mieszkań, również rosną. W ostatnich latach widać wyraźne ożywienie na lokalnym rynku. Najbardziej rosną ceny w samym mieście, ale przedmieścia również kuszą interesującymi możliwościami. Ceny mieszkań prawdopodobnie będą tu rosły jeszcze przez jakiś czas, ale lepiej nie zwlekać zbytnio ze zrealizowaniem takiej inwestycji. Jakie czynniki, poza rozwojem polskiego rynku nieruchomości wpływają na ceny w Koszalinie? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość życia w mieście. Na podstawie badania opinii mieszkańców należy stwierdzić, że jest to miasto o wysokich walorach. Większości Koszalinian mieszka się tu dobrze. Odpowiedziało tak prawie 60% mieszkańców. Natomiast niemal 70% z nich chętnie poleciłoby właśnie Koszalin swoim znajomym. Takie wyniki wśród raczej skorych do narzekania Polaków, nad wyraz dobrze świadczą o tym mieście. Co mieszkańcy wymieniają jako główne zalety miasta? O dziwo na podium znalazły się dobre drogi i chodniki. Być może to właśnie wielkość miasta sprawia, że tego typu infrastruktura nie ulega zużyciu tak szybko jak w większych ośrodkach, a mieszkańcy mogą się nią dłużej cieszyć. Podobnie oceniona została komunikacja miejska. Użytkownicy chwalą sobie nowoczesny i zadbany tabor. Ponadto dobra organizacja transportu zbiorowego pozwala im ograniczyć korzystanie z samochodów i zaoszczędzić czas. Rzeczą, na którą łatwo zwrócić uwagę zwiedzając miasto, a którą również doceniają mieszkańcy jest ogólnodostępna zieleń. W mieście sporo jest parków i skwerów, a i poza miastem nie trzeba tej zieleni daleko szukać.

Najlepsi administratorzy nieruchomościami:

Mieszkania w Koszalinie mogą więc stanowić atrakcyjną lokatę kapitału. Często będzie ona konkurencyjna wobec lokat bankowych i innych instrumentów finansowych. Inwestorzy nie muszą jednak liczyć tylko na wzrost cen na rynku. Tutejsze mieszkania znakomicie nadają się do wynajmowania. Bez problemu znajdziemy na rynku oferty nieruchomości na sprzedaż, które będzie można przeznaczyć do wynajęcia dla studentów lub młodych małżeństw. Jeżeli chodzi o tych pierwszych, to są tu cztery uczelnie wyższe, a ich słuchacze muszą przecież gdzieś mieszkać. Co do młodych rodzin, to podobnie jak w innych regionach, wraz ze wzrostem płac rodziny szukają możliwości podniesienia standardu życia. W tym m.in. większych, lepiej wyposażonych mieszkań. Inną interesującą opcją jest wynajem krótkoterminowy. Taką ofertę warto skierować zarówno do turystów, jak i odbywających podróże służbowe biznesmenów. Turystów przyciąga tu wszechobecna zieleń i woda. Niedalekie wybrzeże Bałtyku oraz okoliczne jeziora stanowią idealną bazę dla entuzjastów wszelkich sportów wodnych. Podążając za zwiększonym zainteresowaniem Polaków rowerami, w okolicy powstaje coraz więcej szlaków właśnie dla rowerzystów. Szukający odpoczynku zwracają również uwagę na zabytkową zabudowę.

mieszkanie w kamienicy Poznań
mieszkanie w kamienicy Poznań

W centrum spotkamy przekrój architektury od XIV do XX wieku. Biznesmenów przyciągają natomiast atrakcyjne tereny inwestycyjne oraz wykształcona, młoda kadra. To również dzięki Politechnice Koszalińskiej rozwija się tu coraz więcej firm. W Koszalinie i okolicy znajdziemy firmy z branży spożywczej, ale również chemicznej czy te produkujące maszyny. Co istotne z punktu widzenia wynajmującego, spora część firm ma kapitał zagraniczny. Inwestorzy szukający nowych możliwości generowania zysków mogą więc zwrócić uwagę właśnie na nieruchomości w średnich i małych miastach. Przykładem jednego z nich jest omawiany Koszalin. Na jakie oferty powinni zwrócić uwagę? Jak zwykle, także w Koszalinie najlepiej szukać niedużych i średnich mieszkań. W razie potrzeby są on najłatwiej zbywalne. Poza tym łatwiej je wynająć, a zwrot z inwestycji jest większy. Warto zadbać o wysoki standard wykończenia. Wynajmujący coraz częściej zwracają bowiem uwagę na jakość mieszkań i ich wyposażenie. Również hasło “Domy Koszalin” czy “Mieszkania Koszalin” przyciągają wielu amatorów inwestowania w nieruchomości w tym miejscu. Jest to inwestycja w przyszłość, gdyż bliskość Koszalina do morza sprawa, że jest on co raz bardziej atrakcyjny dla inwestorów.