Ile jest gwarancji na części do samochodów?

Na polskim rynku możemy znaleźć wielu sprzedawców części samochodowych do japończyków https://top-serwis.com/kontakt i innych samochodów importowanych z krajów azjatyckich. Dzieje się tak, ponieważ auta te charakteryzuje wysoka bezawaryjność. W związku z tym, na krajowych drogach poruszają się dziesiątki tysięcy takich aut każdego dnia. Do najbardziej popularnych zaliczymy z pewnością samochody osobowe Toyota, Mazda, Kia czy Mitsubishi. Niestety podobnie jak w przypadku innych samochodów pochodzących z Europy, podobnie w autach Azjatyckich, konkretne podzespoły zużywają się. Wraz z pokonywaniem kolejnych rośnie więc ryzyko ewentualnej awarii. Prędzej czy później będziemy więc zmuszeni do odwiedzin w warsztacie samochodowym i zakupu odpowiednich części. Warto zastanowić się więc, jaka jest gwarancja na części nowe i używane. Czy możemy wnioskować o zwrot pieniędzy w przypadku zakupu uszkodzonych elementów używanych?

 

Gdzie kupować części do samochodów?

Części do aut japońskich i koreańskich https://top-serwis.com/czesci-samochodowe możemy kupować zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych hurtowniach motoryzacyjnych. Decydując się na skorzystanie z oferty tradycyjnych sklepów, możemy liczyć na profesjonalne doradztwo ze strony ich pracowników. Dzięki temu mamy pewność, że zakupiona część będzie idealnie pasowała do naszego modelu samochodu. W przypadku aut azjatyckich bardzo często dochodziło w nich bowiem do różnego rodzaju liftingów, których zadaniem było ulepszenie konkretnych elementów samochodu. Zdarzają się więc sytuację, w których ten sam model produkowany w podobnym czasie, będzie miał różne części w swoich systemach. Jeżeli mamy taką możliwość, warto wziąć ze sobą do takiego sklepu zdemontowaną część lub spisać numery seryjne znajdujące się na niej. Dzięki temu będziemy mieli możliwość zakupu elementu idealnie spasowanego z naszym autem.Ile jest gwarancji na części do samochodów?

Bardzo popularne w naszym kraju są również internetowe hurtownie motoryzacyjne, które umożliwiają zakup interesujących nas części przez internet. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ zakupy możemy wykonać o każdej porze dnia i nocy, nie wychodząc z naszego domu. Wystarczy nam bowiem telefon, tablet lub komputer z dostępem do internetu. Co ciekawe, największe internetowe sklepy z częściami samochodowymi mają tak dobrze rozwiniętą logistykę, że zamówione elementy mogą się znaleźć pod naszymi drzwiami już następnego dnia roboczego. Jest to szczególnie doceniane rozwiązanie w obecnych czasach. Pozwala bowiem zminimalizować kontakt z obcymi ludźmi i tym samym znacznie zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Części do samochodów możemy zakupić również w ASO, czyli autoryzowanych stacjach obsługi. Są one zazwyczaj ulokowane w salonach oferujących samochody osobowe danej marki. Jeżeli zdecydujemy się na zakupy w ASO, musimy liczyć się ze znacznie większym kosztem. Dostępne są tam bowiem w dużej mierze jedynie oryginalne części, pochodzące bezpośrednio od producenta. Z drugiej strony mamy jednak pewność, że otrzymujemy produkt najwyższej jakości. Są to bowiem te same elementy, które były używane przy pierwszym montażu.

Czy opłaca się kupować części używane?

Średni wiek samochodów w Polsce jest znacznie poniżej średniej europejskiej i wynosi ok. 15 lat. W związku z tym, na naszych drogach porusza się bardzo dużo wysłużonych już egzemplarzy. Podczas remontów takich aut, ich właściciele bardzo często decydują się na zakup części używanych. Są one dostępne w sprzedaży na popularnych portalach ogłoszeniowych oraz w stacjach demontażu pojazdów. Niestety minusem tego rozwiązania jest to, że nigdy do końca nie wiemy w jakim stanie elementy kupujemy. Może się okazać bowiem, że kupimy część w bardzo dobrym stanie technicznym i będzie nam służyła bardzo długo. Z drugiej strony, możemy zakupić element w kiepskim stanie. Będziemy mieli wówczas problem z montażem i prawidłowym użytkowaniem auta. Wykorzystywanie podczas remontów części używanych, nie daje nam więc gwarancji co do ich żywotności. Oczywiście w przypadku dużych remontów, na przykład konieczności wymiany skrzyni biegów, czy silnika w 15-letnim samochodzie, nieracjonalne będzie kupowanie nowych elementów. Wobec tego w zależności o charakteru remontu, powinniśmy kupować nowe lub używane części do aut koreańskich https://top-serwis.com/.

Jaka gwarancja jest na części samochodowe?

Kupując nowe części samochodowe https://readyauto.pl/oferta/czesci-zamienne/, których cena jest zazwyczaj dość wysoka, z pewnością będziemy zainteresowani okresem ich gwarancji. Należy jednak pamiętać, że są to w większości przypadków elementy mechaniczne, które wraz z pokonywaniem kolejnych kilometrów zużywają się. Producenci oferują więc w większości przypadków gwarancję rozruchową oraz możliwość zareklamowania części przez określoną liczbę przejechanych kilometrów. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie, ponieważ w przypadku samodzielnego montażu skontrolowanie tego czasu będzie praktycznie niemożliwe. Jeszcze gorzej wygląda gwarancja w przypadku części używanych. Wówczas w większości przypadków nie możemy liczyć nawet na gwarancję rozruchową. Takie transakcje są więc obarczone bardzo dużym ryzykiem zakupu elementów mocno zużytych. Ubieganie się o zwrot pieniędzy w takim przypadku może być mocno utrudnione.

Top Serwis części samochodowe
Cmentarna 2
05-260 Marki
226795428
www.top-serwis.com
READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl