Zabezpieczenie ekranu w telefonie. Jakie szkło hartowane wybrać?

Szkło hartowane na telefon to zabezpieczenie, na które decyduje się większość użytkowników smartfona. Jeśli należysz do grona osób dbających o sprzęt elektroniczny, to powinieneś zadbać przede wszystkim o ochronę ekranu. Jego bezpieczeństwo zapewni ci odpowiednie szkło hartowane S8.

Szkło hartowane na telefon – jakie wybrać?

szkło hartowane
folia ochronna na telefon https://vobis.pl/mobile/akcesoria-do-telefonow/folie-ochronne-na-telefon

Odpowiednie zabezpieczenie ekranu to świetna sprawa – zabezpieczy twój ekran, chroniąc cię przed jego wymianą która jest zawsze kosztowna. Taka ochrona nie jest kosztowna oraz broni się estetycznie – trzeba się przyjrzeć, aby ją zobaczyć. Szybka musi być dopasowana do modelu telefonu, którym dysponujemy. Jeśli odpowiednio ją dopasujemy i umiejętnie przykleimy, to może nam posłużyć wiele miesięcy.

Rodzaje szkła hartowanego na smartfon

Szkło hartowane, które powstaje na potrzeby ochrony telefonu musi być bardzo cienkie, a jednocześnie o wysokim poziomie utwardzenia. Hartowanie szkła to nic innego jak proces, który polega na podniesieniu temperatury substancji podczas produkcji a następnie jej oziębienie poprzez strumień chłodnego powietrza. Dzięki takiemu zabiegowi szkło jest odporniejsze na zarysowania i uderzenia.
Zanim zdecydujesz się na zakup powinieneś wybrać, który producent szkła hartowanego stworzył takie, które ci odpowiada.  Istnieją dwa rodzaje: hartowane i hybrydowe. To drugie łączy szkło hartowane i folia ochronna na telefon, dzięki czemu jest odporne na upadki, jednak jest równocześnie cieńsze od oryginału. W zależności od twoich potrzeb możesz też wybrać poziom odporności na uderzenia.

Poziomy twardości szkła hartowanego na telefon:

1H – szkło łatwe do zarysowania paznokciem

H2 – szkło można zarysować paznokciem

H3 – szkło łatwe do zarysowania za pomocą drutu z miedzi

H4 – szkło łatwe do zarysowania nożem

5H – szkło, które można z trudem zarysować nożem

H6 – szkło daje się zarysować stalowym narzędziem

H7 – materiał, zdolny zarysować szkło

H8 – materiał, który z łatwością zarysuje szkło

H9 – materiał zdolny do przecięcia szkła

H10 – szkło tak twarde, że można je zarysować jedynie diamentem

W zależności od tego, jakie szkło hartowane m4 aqua wybierzemy może ono nam służyć krócej lub dłużej. Telefony zazwyczaj chroni szkło o poziomie twardości 8-9. Jeśli poziom twardości jest mniejszy, może nie ochronić telefonu przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jak zakładać szkło hartowane na telefon

Jeśli martwi cię, że nie będziesz w stanie przykleić szybki idealnie prosto lub powstaną pod nią bąbelki powietrza, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość: niektórzy producenci zadbali o komfort użytkowników i dołączają do szybki naklejki pozycjonujące, które pozwalają nakleić produkt. Pamiętaj, aby przed nałożeniem szkła koniecznie odtłuścić szybę telefonu za pomocą specjalnej szmatki i nakładać ją czystymi dłońmi. Da ci to większą pewność, że nałożony w ten sposób materiał przetrwa i będzie się dobrze trzymał. Postaraj się też o dokładne wygładzenie nałożonej szybki – dzięki takiemu postępowaniu unikniesz tworzenia się bąbelków powietrza na powierzchni ekranu.