Kim jest trycholog oraz kiedy się do niego udać?

Kim jest trycholog oraz kiedy się do niego udać? Termin – trycholog jest terminem, z którym spotkaliśmy się już nie raz. Jednak nie do końca wiemy kim specjalista ten zajmuje się. Jeśli borykamy się z problemami wypadania włosów, to wizyta u specjalisty od zmian na skórze głowy oraz nadmiernego wypadania włosów okaże się naprawdę możliwie najlepszym wyjściem.

To nie jest lekarz

Pamiętajmy, że trycholog nie jest lekarzem. Trycholog w trychologia.krakow.pl to specjalista, który zajmuje się wyłącznie skórą głowy jak i także włosami. To co go różni od lekarza, to fakt, że nie zajmuje się on innymi skórnymi schorzeniami, które występują na innych częściach ciała. Zadaniem trychologa jest analiza bardzo dokładna stanu skóry naszego głowy, schorzeń związanych bezpośrednio ze skórą głowy, cebulkami włosów, ustalenie przyczyn włosów wypadających oraz oczywiście dobranie indywidualnego jak i także odpowiedniego sposobu pielęgnacji naszych włosów.

Kiedy powinniśmy udać się do trychologa?

Do trychologa powinniśmy się zgłosić w momencie gdy zaobserwujemy u siebie zmiany skórne jak na przykład zbierająca się oleista substancja bezpośrednio za paznokciami po podrapaniu wcześniejszym po głowie, suche płatki łupieżu, skupiska krostek oraz zaczerwienienia. Wtedy również, gdy się pojawia problem z głową swędzącą bądź też uczuciem jej ściągnięcia nadmiernego. Również w sytuacji, gdy zaobserwujemy u siebie zmiany w ilościach wypadających włosów. Musimy jednak zwrócić uwagę, że wypadanie włosów jest kolejnym etapem procesu wymiany włosów fizjologicznej. Stare włosy są przez nowe wypychane. Natomiast bardzo często tenże proces jest przyspieszony, zachwiany czy też po prostu nie przebiega prawidłowo. Nie przebiega prawidłowo z uwagi na stres, złe odżywianie się czy też przez hormonalne problemy.

Jakie są przyczyny najczęstsze wypadania u kobiet włosów?

Tak naprawdę to przyczyn jest naprawdę wiele, które wpływać mogą na osłabienie włosów oraz ich wypadanie u kobiet. Przyczyną mogą być: predyspozycje genetyczne, błędy żywieniowe, stres czy też problemy hormonalne. W przypadku kobiet, zaburzenie funkcjonowanie hormonów wyraźnie może się odbić na wyglądzie naszych włosów. Dotyczy to przede wszystkim hormonalnej gospodarki, w której rolę istotną odgrywają narządy takie jak przysadka mózgowa, tarczyca czy też kora nadnercza. Dlatego właśnie kobiety powinny dużą uwagę zwracać na hormony żeńskie, hormony męskie i jeśli tylko u siebie zauważają jakieś objawy niepokojące, to powinny się zgłaszać do lekarza. Wszelkie hormonalne zaburzenia są także przyczyną androgenowego czy też genetycznego łysienia. Problemy ze stresem jak i także odżywianie niewłaściwym, spowodować mogą nie tylko samo wypadanie włosów, ale także ich łamliwość czy też kruszenie się. Hormon stresu obkurczają tak zwane przywłośne mięśnie oraz także naczynia krwionośne. Nasze włosy zaczynają słabnąć oraz po prostu wypaść z mieszka niedożywionego oraz także niedotlenionego. Bardzo często także pojawiają się genetyczne przyczyny. Chodzi o cienie włosy, osłabione oraz bardzo delikatne na przykład odziedziczone po rodzicach czy też po dziadkach.

 

Polecamy szczególnie:

 

Trycholog Warszawa – ile kosztuje u niego wizyta oraz ile razy musimy się u niego pojawić?

Kim jest trycholog oraz kiedy się do niego udać?
Kim jest trycholog oraz kiedy się do niego udać?

Niestety musimy się najczęściej liczyć z pewnymi obostrzeniami jeśli chodzi o domowy budżet. Zwykle jest on mocno ograniczony. W związku z tym wizyta u specjalisty może lekko nasz budżet nadszarpnąć. Jesteśmy zatem ciekawi ile kosztuje wizyta u trychologa Warszawa? Tak naprawdę to ceny się mocno wahają. Zakres ceny wizyty u trychologa to koszt pomiędzy osiemdziesiąt, a sto pięćdziesiąt złotych. Oczywiście sama kwota jest także zależna od miasta. Trycholog Warszawa może być troszkę droższy od trychologa przyjmującego w małej mieścinie, ale nie zawsze jest to regułą. Kwota u trychologa Warszawa jest także zależna od czasu badania. Wizyta tak naprawdę może trwać jedynie dwadzieścia minut, ale może równie dobrze trwać godzinę, a nawet troszkę ponad godzinkę. Jednak największy wpływ na cenę ma przede wszystkim to czy badanie się będzie składało z oceny stanu skóry głowy, cebulek lub też czy będzie poszerzone o wywiad dokładny w celu ustalenia szczegółowej przyczyny wypadających nam włosów.

A jak z częstością wizyt? W zasadzie to zależne jest to od problemu indywidualnego konkretnej osoby. Czasami wystarczająca jest tylko jedna wizyta, a czasami jeszcze 3 wizyty kontrolne. Wizyty kontrolne najczęściej odbywają się co jakieś półtorej miesiąca. W niektórych wypadkach musimy się zgłaszać do trychologa raz na kwartał. Zupełnie inaczej sprawa wygląda gdy pacjent decyduje się na tak zwane zabiegi trychologiczne. Wówczas częstotliwość wizyt kształtuje się zupełnie inaczej. Są to najczęściej wizyty cotygodniowe w liczbie będzie 4 a 8 wizyt. Jednak także jest to kwestia indywidualna, a więc nie należy się tym zbytnio sugerować.

Gdy tylko zauważymy u siebie problem natury skórnej włosów, to będziemy wiedzieć, że udajemy się nie do dermatologa, tylko właśnie od razu do trychologa, który jest naprawdę specjalistą w tym temacie.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl