Ubezpieczenie domu lub mieszkania – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nie da się ukryć, że wypadki chodzą po ludziach. Niestety nasze życie nie jest usłane różami. Musimy się zmagać z wieloma przeciwnościami losu. Niektóre dotyczą naszego domu lub mieszkania. Zalanie, pożar czy też zniszczenia wywołane przez zwierzęcia wiążą się z kosztami. Dlatego tak ważne jest ubezpieczenie domu lub mieszkania.

Dlaczego warto?

Musimy wiedzieć, że ubezpieczenie domu lub mieszkania nie jest obowiązkowe. Nikt nas nie zmusi do wykupienia ubezpieczenia. Jedyną taką sytuacją jest kredyt hipoteczny. Banki mają w swojej umowie kredytowe zapis mówiący o ubezpieczeniu mieszkania na kwotę równoznaczną z zaciągniętym kredytem.

Jednak obojętnie czy mamy zaciągnięty kredyt hipoteczny czy też nie, to powinniśmy nad ubezpieczeniem domu lub mieszkania poważnie się zastanowić. Dlaczego jest to takie ważne? Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie domu lub mieszkania? Nigdy tak naprawdę nie wiemy jakie wydarzenia nas spotkają. Pęknięta rura, zalanie przez sąsiada czy też zwarcie elektryki, to najczęstsze wypadki losowe https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ocp-przewoznika/szczecin/. Niektóre z nich mogą wynikać z naszej winy, a inne z winy na przykład sąsiada.

Jeśli przypadkowo zalejemy sąsiada, a nie mamy ubezpieczenia, to musimy ze swojej kieszeni opłacić szkody sąsiadowi. Niejednokrotnie nie są to małe kwoty. W porównaniu z kwotą należną za ubezpieczenie jest to kwota naprawdę pokaźna.

Gdy mamy wykupione ubezpieczenie, to nie musimy się w zasadzie niczym martwić. Wystarczy, że zgłosimy szkodę i zostają nam wypłacone pieniądze. Niejednokrotnie możemy także mieć opcję ubezpieczenia z naprawą szkody przez fachowca. Musimy wiedzieć, że jest to opcja nieco droższa, ale niestety za wygodę musimy swoje zapłacić. Chyba już się przekonaliśmy do tego, że naprawdę warto pokusić się o wykupienie ubezpieczenia domu lub mieszkania. Pora na to, aby dowiedzieć się na co w ogóle zwrócić uwagę wykupując ubezpieczenie domu lub mieszkania.

Na co zwrócić uwagę wykupując ubezpieczenie?

Ubezpieczenie domu lub mieszkania nie jest skomplikowanym ubezpieczeniem. Musimy na pewno zapoznać się z poszczególnymi dostępnymi opcjami ubezpieczenia. Do wyboru mamy bowiem pakiety zarówno podstawowe, jak i także znacznie rozszerzone. W przypadku pakietów podstawowych ochrona naprawdę jest niewielka. Musimy zaznaczyć, że ubezpieczenie domu lub mieszkania także jest podzielone na OC i AC. Możemy znać te oznaczenia z ubezpieczenia samochodowego. Wykupując ubezpieczenie domu lub mieszkania OC mamy zagwarantowaną ochronę, gdy my wyrządzimy ochronę sąsiadowi. Z kolei ubezpieczenie AC gwarantuje także nam pełny zakres ochrony. Na przykład gdy mamy pełen pakiet ubezpieczeniowy i zalaliśmy naszych sąsiadów, to szkodę zgłaszamy zarówno naszych sąsiadów, jak i także nas samych. Dzięki temu zarówno nasz sąsiad otrzymuje odszkodowanie, jak i także odszkodowanie otrzymujemy my.

Zatem gdy zależy nam na pełnej ochronie, to musimy zwrócić uwagę czy oferowany nam pakiet ubezpieczeniowy zawiera zarówno ochronę OC oraz AC. Bardzo ważne do przeanalizowania są także kwoty odszkodowań w poszczególnych pakietach. Jest to niezmiernie ważne. Dzięki temu na pewno nie dojdzie do żadnych nieprzyjemnych rozczarowań. Oczywiście kluczem do sukcesu jest dobry agent ubezpieczeniowy, który wszystko nam dobrze wyjaśni. Do tego musimy mieć do niego pełne zaufanie. Nie możemy doszukiwać się jakiś ukrytych kruczków, które wypisane są małym druczkiem.

Gdzie wykupić ubezpieczenie?

Musimy także wiedzieć gdzie wykupić ubezpieczenie? Możliwości jest kilka. Najczęściej osoby zainteresowane udają się do punktu stacjonarnego danego ubezpieczyciela czy też do towarzystwa ubezpieczeniowego, które zrzesza wielu ubezpieczycieli. Opcja ta odpowiada osobom, które mają do takich punktów stacjonarnych blisko oraz preferują kontakt bezpośredni z firmą.

Wiele osób decyduje się także na załatwienie sprawy w zasadzie bez wychodzenia z domu. Możemy całość formalności załatwić w sieci. Wystarczy, że wypełnimy krótki formularz i zostaną nam przedstawione konkretne pakiety. Umowę podpisujemy dosłownie jednym kliknięciem. Wszystkie dokumenty otrzymujemy e-mailem.
Trzecia opcja to wizyta w naszym miejscu zamieszkania agenta ubezpieczeniowego https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ocp-przewoznika/czestochowa/. Dobry agent to klucz do sukcesu. Możemy powierzyć mu nie tylko ubezpieczenie domu lub mieszkania, ale także ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie samochodowe czy też innego rodzaju ubezpieczenia. Spotykając się z agentem możemy liczyć na ofertę indywidualną.