Wszystko, co musisz wiedzieć o sprzedaży nieruchomości

nieruchomości SzczecinSprzedaż mieszkania to nie tylko wrzucenie ogłoszenia do sieci. Odpowiednia wycena nieruchomości w Szczecinie wymaga konkretnej wiedzy i znajomości rynku. Ponadto warto być obytym w najnowszych trendach i stylizacji wnętrz. To ostatnie przyda się szczególnie podczas niezbędnych przygotowań nieruchomości, sprzedaż odbędzie się o wiele szybciej, jeśli zachęcimy potencjalnego klienta mieszanką atrakcyjnej ceny i modnego wystroju. Zapoznaj się z poradami i przyspiesz cały proces nawet o 50%.

Formalności, czyli jakie dokumenty sprawdzić

Zanim przygotujemy nieruchomość na sprzedaż, powinniśmy sprawdzić, kto jest jej właścicielem. Może się to wydawać błahostką, lecz niedopatrzenie w tej kwestii grozi sporą ilością problemów po sprzedaży lub w jej trakcie. Nabywcy mieszkań deweloperskich zapewne nie mają się, o co martwić, jednak, jeśli nieruchomość została otrzymana w ramach spadku, to warto dokładnie sprawdzić jej dokumenty. Gdy okaże się, że właścicieli lokalu jest więcej, najlepszym rozwiązaniem będzie poprosić ich o zgodę na sprzedaż lub wcześniejsze wykupienie od nich części nieruchomości.

Wyprowadź się z nieruchomości – sprzedaż uda się o wiele szybciej

Nie możemy się wyprowadzić przed sprzedażą, ponieważ planujemy zakupić nowe mieszkanie dopiero po pozyskaniu środków? Przemyślmy czy nie lepiej będzie opuścić lokal, nawet, jeśli wiąże się to z chwilowym wynajęciem innego. Puste mieszkanie o wiele lepiej się prezentuje, ponieważ nie jest zagracone niepotrzebnymi przedmiotami. Ponadto łatwiej utrzymać je w porządku i stworzyć dekorację nawiązującą do aktualnych trendów. Będziemy zaskoczeni, jak wiele zmienia wyprowadzka z nieruchomości – sprzedaż może udać się szybciej niż planowaliśmy!

Jak wycenić nieruchomości?

Wycena wymaga obeznania na rynku nieruchomości – sprzedaż nie odbywa się na zasadach podyktowanych przez sentymenty właścicieli. Bez znajomości aktualnych cen możemy za dużo stracić lub wydłużyć proces do nawet kilku lat. Nieodpowiednia cena może wystraszyć potencjalnych kupujących; ze zbyt wysoką nie wygrają posiadacze średniego budżetu, a w zbyt niskiej mogą dopatrywać się ukrycia poważnych wad nieruchomości.

Podczas oceny spójrzmy na nieruchomość obiektywnie i weźmy pod uwagę: wiek budynku, stronę ekspozycji, piętro na którym znajduje się lokal, odległość od centrum, otoczenie, natężenie ruchu, bliskość sklepów i punktów usługowych. W razie problemów z opisem, warto zwrócić się do profesjonalisty zajmującego się wyceną, dzięki temu unikniemy żmudnego przeglądania ofert i sprawdzania, jaka cena pasuje do konkretnego przypadku.

Pomoc pośrednika czy sprzedaż bezpośrednia?

Jedno z pierwszych pytań, jakie powinniśmy sobie zadać to, czy jesteśmy w stanie sami wszystkiego dopilnować? Sprzedaż nieruchomości wymaga dużego zaangażowania. Po sprawdzeniu dokumentacji i przygotowaniu jej nienagannego wyglądu, należy ułożyć atrakcyjne ogłoszenie i zacząć przyjmować oglądających. Kontakt z potencjalnymi kupującymi potrafi nadwyrężyć nerwy nawet najbardziej spokojnego człowieka. Telefon prawdopodobnie nie raz zadzwoni o dziwnej porze lub przeszkodzi w relaksie, a nawet pracy. Do tego celu zdecydowanie warto kupić osobną kartę i mieć dodatkowy telefon, który wyłączymy na czas zajęć. Drugą opcją jest wynajęcie pośrednika, który zajmie się wszelkimi formalnościami, zadba o stan mieszkania, oprowadzi po nim klientów

Rękojmia nieruchomości – sprzedaż a wady ukryte

Rękojmia to nic innego jak wzięcie odpowiedzialności za wszelkie wady ukryte, które wyszły dopiero po rozpoczęciu użytkowania nieruchomości przez nowych właścicieli. Aby uniknąć takich problemów, warto dokładnie sprawdzić stan techniczny lokalu przed wystawieniem go na sprzedaż. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas mieszkania nie zwróciliśmy uwagi na pewne rzeczy lub przyzwyczailiśmy się do niedogodności. Dlatego nie wierzmy swojej intuicji i poprośmy o pomoc specjalistów. Koniecznie należy sprawdzić stan wszystkich instalacji.

Sprzedaż nieruchomości a trendy, jak się modnie przygotować?

Każdy wie, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie nieruchomości w Szczecinie https://inhouse.szczecin.pl/ – sprzedaż jest w pełni zależna od tego, co pomyśli oglądający po wejściu do mieszkania. Nawet drobne elementy wystroju mogą przyciągnąć wzrok i zachwycić. Zacznijmy od gruntownych porządków, następnie zadbajmy o nabłyszczenie powierzchni drewnianych, na przykład mebli i podłóg. Jeśli na ścianach mieszkania widać zużycie, to warto je odmalować, świetnym wyborem będzie biel lub inne neutralne kolory, ponieważ optycznie powiększają i rozjaśniają wnętrza. Inspiracje do przeróbek można czerpać z wielu miejsc. Najwygodniejsze jest śledzenie blogów o projektowaniu wnętrz, czytanie magazynów oraz odwiedzanie wydarzeń gromadzących specjalistów z branży. Co sprytniejsi mogą zainspirować się katalogami sklepów meblowych – one zawsze są na topie.

Ostatnim krokiem jest sformułowanie odpowiedniego ogłoszenia i zrobienie zdjęć nieruchomości. Warto zainwestować w profesjonalnego fotografa, dzięki niemu będziemy mieć pewność ukazania lokalu z najlepszej strony, a oglądalność ogłoszenia zdecydowanie wzrośnie. Po wszystkim zostaje już tylko czekać na chętnego.