Piękna w każdym wieku. Najczęstsze zabiegi dojrzałych kobiet

Kobieta w pewnym wieku zaczyna odczuwać istotne niedogodności, zarówno estetyczne, jak i zdrowotne. Stan skóry jest najczęściej wynikiem tego, jak dbało się o nią w poprzednich latach. Niejednokrotnie na emeryturze trzeba nadgonić pewne braki, które wynikały z zapracowanego trybu życia w młodości. Dlatego kobiety po sześćdziesiątce powinny bez skrępowania korzystać z zabiegów kosmetycznych skierowanych właśnie dla nich i obecnych w niemal każdym salonie piękności w Polsce.

 

Cellulit u seniorki

Pomarańczowa skórka to niedogodność, którą są w stanie zaobserwować nawet młodsze kobiety. Niestety w późniejszym wieku stan ten potrafi się bardzo pogłębić. Cellulit jest bardzo nieestetyczny i bywa krępujący w szczególności u kobiet, które często pokazują się w stroju kąpielowym lub prowadzą aktywne życie seksualne. Obok niespecjalnego wyglądu, cellulitowi mogą towarzyszyć również niebezpieczniejsze objawy, do których możemy zaliczyć wszelkiego rodzaju bóle i obrzęki. Na szczęście są skuteczne sposoby zmniejszenia tego defektu, polegające między innymi na specjalnym zabiegu kosmetycznym wykorzystującym połączenie fal radiowych z falą uderzeniową. Takie działania warto przeprowadzać w profesjonalnym salonie urody dysponującym nowoczesnymi technologiami i aparaturą, a także odpowiednio przeszkolonym personelem. Efekt użycia profesjonalnych narzędzi polega na rozbiciu złogów tłuszczu i stopniowym pozbyciu się pomarańczowej skórki na każdym obszarze ciała.

 

 

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej

Spowolniony metabolizm to najczęstsza z przyczyn odkładania się tkanki tłuszczowej u kobiet po sześćdziesiątym roku życia. To, że przeżyły one już okres menopauzy, wcale nie wyklucza stale zachodzących i dynamicznych zmian w ich organizmie. Problemem może się okazać także brak aktywności fizycznej, charakterystyczny dla osób przechodzących na emeryturę i prowadzących osiadły tryb życia. Dlatego obok zabiegów kosmetycznych, bardzo ważne w tej przypadłości jest dbanie o prawidłowe odżywianie się oraz uprawianie sportu. Nie musi to być dyscyplina ekstremalna, często wystarczy sama jazda na rowerze lub poruszanie się z kijami do nordic walkingu. Jeśli stan zdrowia na to pozwala, to bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z wyjazdów zarówno tych organizowanych na własną rękę, jak i grupowych, specjalnie przeznaczonych dla seniorów. Dla osób z zasobniejszym portfelem istnieje też gama aktywności w salonach piękności, wspomagających odchudzanie. Skorzystanie z tej opcji powinno być jedynie dodatkiem do prawidłowego trybu życia.

Blizny potrądzikowe

Chociaż trądzik jest domeną nastolatek, to może się on przytrafić także i u osób w zaawansowanym wieku. Konsekwencje? Brzydkie blizny, powodujące niemiłą dla oka skazę na skórze. Na szczęście problem ten, wywołany najczęściej wahaniami hormonalnymi, jest w pełni odwracalny. Zabiegi kosmetyczne w tym zakresie polegają głównie na użyciu lasera frakcyjnego. To bardzo skuteczna i szybka metoda, do tego w pełni bezbolesna. Dla pań gustujących w naturalnych rozwiązaniach, atrakcyjnym może się okazać specjalny peeling wykonywany kwasem TCA, połączony z mikroigłowym spłycaniem blizn. W ten sposób można pozbyć się problemu na stałe, o ile w późniejszym czasie ponownie nie pojawią się zaburzenia trądzikowe.

Przesuszone usta

Wargi u seniorek to taki element ciała, który każdego dnia wymaga zwrócenia szczególnej uwagi w trakcie działań pielęgnacyjnych. Bardzo ważne jest właściwe nawilżanie ust, które powinno być przeprowadzane z użyciem sprawdzonych kosmetyków, nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. W innym przypadku z dnia na dzień usta mogą w znacznym stopniu się odwodnić. Do innych niedogodności należą także blaknięcie warg i zmniejszanie objętości, przez co stają się one coraz cieńsze. Wszystko to sprawia, że twarz kobiety wygląda starzej. Sposobem na przesuszone usta jest zabieg kosmetyczny na bazie kwasu hialuronowego, wykorzystywanego bardzo często w medycyna estetyczna u kobiet dojrzałych. Kwas ten nawilża, zwiększa gładkość i objętość ust, przywracając ich wygląd do stanu pierwotnego, a w niektórych przypadkach nawet znacząco ulepszając. Po zabiegu wciąż warto pamiętać o stałym korzystaniu kosmetyków https://www.maxel-cosmetics.pl/ dla warg. O właściwe warto zapytać dermatologa lub kosmetyczkę. To tylko niektóre z dolegliwości skórnych, które mogą spotkać panie w wieku zaawansowanym. Oprócz tego panie mogą skarżyć się na przebarwienia, zanieczyszczenia, wiotkość, brak objętości, zmęczenie, suchość, a nawet nadmierne owłosienie. Na każdy z tych problemów są odpowiednie zabiegi kosmetyczne, przeprowadzane zarówno z użyciem profesjonalnych specyfików, jak i odpowiedniej aparatury. Przed pierwszą wizytą warto przełamać strach, a także zrobić wywiad wśród znajomych, który z salonów jest najlepszy i posiada najatrakcyjniejsze ceny. Jednocześnie finanse nie powinny być tu kluczowym kryterium, ponieważ specjalistyczna obsługa najczęściej jest w pewnym stopniu obciążeniem dla portfela. Na szczęście efekty dobrze przeprowadzonego zabiegu mają zazwyczaj pozytywne konsekwencje nie tylko dla wyglądu, samoakceptacji i dobrego samopoczucia, ale również względem zdrowia.