Biżuteria do ślubu. Srebro czy złoto?

Na udaną stylizacją Panny Młodej składa się wiele elementów, które muszą ze sobą idealnie współgrać. A to wymaga wyjątkowego zmysłu estetycznego i często, pomocy innych, zaufanych osób. Panna Młoda musi wybrać fason sukni ślubnej, który będzie odpowiadał jej figurze i podkreśli wszystkie atuty. Co więcej, należy również dobrać fryzurę, ozdoby, makijaż oraz biżuterię. Warto również pamiętać o tym, aby bukiet ślubny również pasował do całej stylizacji. Z tego względu dobranie nawet najmniejszego drobiazgu, takiego jak kolczyki srebrne https://www.bizuteriapiotrowski.pl/kolczyki-srebrne, może zająć bardzo długi czas. W poniższym artykule zostanie poruszonych kilka uniwersalnych zasad, które mogą pomóc Pannie Młodej w szybszym radzeniu sobie z wyborem odpowiedniej biżuterii ślubnej.

Biżuteria srebrna, złota, kamienie szlachetne – co wybrać?

Biżuteria na ślub
Biżuteria ślubna

W przypadku stylizacji ślubnej kolory odgrywają bardzo ważną rolę. Warto na wstępie zaznaczyć, że biżuteria srebrna https://www.bizuteriapiotrowski.pl/kolekcja-crystal-wedding do ślubu stanowi uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku większości sukien ślubnych. Wyjątek mogą stanowić te odcienie sukien, które oscylują w granicach lekkiego różu. Wtedy lepszym rozwiązaniem będzie złoto lub biżuteria srebrna z różowymi kamieniami. W przypadku, gdy na sukni ślubnej znajdują się jakiekolwiek ozdoby w kolorze srebrnym, wtedy oczywiste jest, że najlepszym wyborem będzie klasyczne srebro, platyna lub biżuteria srebrna https://www.bizuteriapiotrowski.pl z perłami, cyrkoniami albo diamentami. Złoto pasuje przede wszystkim do kolorów ciemniejszych o ciepłej barwie, takich jak np. suknia ślubna w kolorze śmietanki, kości słoniowej czy écru. Co więcej, kobiety o ciemnej karnacji lub opalone, powinny zainteresować się złotą biżuterią, ponieważ bardzo dobrze prezentuje się na ciemniejszej skórze. Suknie ślubne w odcieniach zimniejszych, takich jak śnieżnobiała biel doskonale zgrywają się ze srebrnymi dodatkami, zwłaszcza w przypadku srebrnej biżuterii z białymi kamieniami. Nadają one stylizacji romantyczny, bajkowy charakter.

Biżuteria sztuczna do ślubu?

Zakładanie sztucznej biżuterii na oficjalne przyjęcia czy ślub, budzi poważne i burzliwe dyskusje. Wiele osób podkreśla, że na ślub nie powinno się zakładać biżuterii, która nie jest wykonana z metali szlachetnych. Przeciwnicy podkreślają, że materiały nieszlachetne nie podkreślą w wystarczający sposób doniosłości wyjątkowego święta, jakim jest ceremonia ślubna. Jednak czy mają rację? Wiele kobiet poszukuje biżuterii niecodziennej, niepowtarzalnej i artystycznej. A taką właśnie może być biżuteria sztuczna. Nieprzeciętne połączenia czy kształty mogą przykuwać oko i dodać stylizacji nieco ognia. Co więcej, sztuczna biżuteria nie musi oznaczać biżuterii niskiej jakości. Wprost przeciwnie. Drewno, szkło czy metal mogą służyć tak samo dobrze, jak złoto, czy srebro. Jeśli dana kobieta czuje się dobrze w biżuterii innego typu niż klasyczne złote i srebrne ozdoby, powinna wybrać artystyczną biżuterię sztuczną. Podczas ceremonii Panna Młoda powinna czuć się swobodnie i komfortowo, a z pewnością jej samopoczucie poprawi założenie biżuterii, którą lubi.

Biżuteria do włosów

Fryzura Panny Młodej to często fryzjerskie dzieło sztuki. Piękne upięcie, loki czy warkocze mogą nadać stylizacji zupełnie inny wyraz. Natomiast biżuteria ślubna do włosów to zupełnie osobny i rozbudowany dział mody ślubnej, który z roku na rok coraz bardziej się rozrasta. Poza klasycznym welonem, który często jest ozdobiony cyrkoniami lub sztucznymi kwiatami, kobiety mogą wybrać również wiele innych dodatków, takich jak srebrne spinki, opaski czy grzebyki wysadzane kryształkami. O ozdobach do włosów mogą pomyśleć te Panny Młode, które zdecydowały się na bogato zdobioną suknię ślubną, do której nie pasują inne elementy biżuterii. Kobiety, które poszukują eleganckich, ale również delikatnych ozdób do włosów, mogą zainteresować się ozdobami mocowanymi na drucikach. Tego typu elastyczne druciki z małymi, ozdobnymi elementami można dopasować do każdej fryzury, jednocześnie nie obciążając jej. Pozwala to na dodanie do fryzury subtelnych i delikatnych dodatków, takich jak perełki czy niewielkie kwiatki.

Nie eksperymentuj tuż przed ślubem

Na samym końcu należy zaznaczyć, że nie warto eksperymentować z biżuterią i dodatkami przed samym ślubem. Stylizacja ślubna powinna być zgodne ze stylem Panny Młodej, np. kobieta, która nigdy nie zakłada strojów z głębokim dekoltem, nie będzie się dobrze czuła w tego typu sukni ślubnej. Podobnie w przypadku biżuterii, zwłaszcza że może się okazać, że Panna Młoda jest uczulona na dany metal. Alergia na nikiel należy do wyjątkowo popularnych. Przede wszystkim są na niego uczulone kobiety. Lepiej, aby nie okazało się tuż przed ślubem, że Panna Młoda należy do tego grona. Najlepiej wybierać materiały, które nosimy od dawna lub metale szlachetne, które nie uczulają. Natomiast przed zakupem danego zestawu biżuterii warto dokładnie sprawdzić jego skład.