Rekuperacja Katowice

Wentylacja działa w postaci rekuperacja Katowice. To proces polegający na zwrocie pewnej części ciepła z wywiewanego powietrza. Ciepłe powietrze wychodzące z domu ogrzewa w pewnym stopniu wchodzącą zimną falę w wymienniku ciepła. System odzysku ciepła to nowoczesny system wentylacyjny zapewniający całoroczny nawiew świeżego powietrza oraz wywiew powietrza z domu. Jednocześnie usuwa z mieszkania wszelkie szkodliwe substancje i oczyszcza świeże powietrze. Montowana przez naszą firmę rekuperacja w Katowicach opiera się tylko na wysokiej jakości materiałach oraz urządzeniach.

Dlaczego dobra wentylacja jest ważna a rekuperacja w Katowicach ekonomiczna?

Nasze samopoczucie zależy od jakości wentylacji. Powietrze w dużych miastach jest nasycone dwutlenkiem węgla i pylistymi substancjami, a nowe dekoracje i meble w mieszkaniach zawierają alergeny. Wszystko to może negatywnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia, jakość snu i wydajność. Tylko wysokiej jakości system wentylacji może rozwiązać te problemy, które zapewnią pełną cyrkulację powietrza. Decydując się na rekuperację w Katowicach uzyskujesz usługę kompleksową od doradztwa, profesjonalnego montażu z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Posiadając wysokiej jakości rekuperator w domu możesz być pewien jego bezawaryjnego działania i całkowitej szczelności.

Odzysk ciepła to proces oddawania ciepła. W naszym przypadku odzysk ciepła to proces podgrzewania zimnego powietrza wlotowego ciepłym powietrzem opuszczającym pomieszczenie, które wchodzi do domu w celu wentylacji. Dzięki temu pieniądze nie są wyrzucane w błoto. W końcu to właśnie do niego ucieka aż 40% całego ciepła w wersji z klasyczną wentylacją naturalną.

Tutaj z pomocą przychodzi centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła – rekuperacja, to znaczy z powrotem ciepła do pomieszczeń już z oczyszczonym powietrzem. W tym procesie kryje się genialny pomysł, po co używać dodatkowej energii do ogrzewania powietrza w domu, co jest bardzo drogie i kosztuje, jeśli można ją uzyskać całkowicie za darmo. Z tego powodu rekuperacja w Katowicach jest podstawą obecnego systemu domów pasywnych i nie tylko.

Jak działa rekuperacja w Katowicach?

Rekuperator to skrzynka, którą zazwyczaj montuje się w łazience lub garderobie pod sufitem. Nie zajmuje powierzchni użytkowej i nie przeszkadza w instalacji sprzętu. Świeże powietrze z ulicy dostaje się do systemu wentylacyjnego przez kanał, przechodzi przez filtr gruboziarnisty, filtr drobny, wchodzi do wymiennika ciepła, a następnie do sypialni i salonu. Jednocześnie powietrze wywiewane jest pobierane z łazienki i kuchni, przechodzi przez filtr, oddaje swoje ciepło przez wymiennik ciepła do świeżego chłodnego powietrza z ulicy i jest wyrzucane do centralnego kanału na dach budynku.

Okresowo filtry zgrubne można wyjmować i czyścić. Zaleca się wymianę filtra dokładnego raz w roku. Pracę systemu wentylacji można regulować za pomocą pilota, w tym tryby intensywniejszej wymiany powietrza, np. podczas gotowania w kuchni i przyjmowania gości, lub minimum, gdy jedziesz na wakacje. Możesz także wybrać temperaturę powietrza, ustawić timer tygodniowy i kontrolować inne parametry.

Jak sprawdzić działanie rekuperatora? Sprawdzenie działania systemu rekuperacji jest bardzo proste. Wystarczy przynieść kartkę do kanału wydechowego. Jeśli papier się trzyma, system działa dobrze.Takie systemy rekuperacji w Katowicach instalujemy, zapewniamy doskonały projekt, profesjonalne wykonawstwo i bezgłośną pracę urządzenia. Przeprowadzamy konserwację systemu rekuperacji dzięki czemu działa ona niezawodnie przez wiele lat.

Korzyści systemu rekuperacji w Katowicach

  • Cicha praca w porównaniu do innych systemów wentylacyjnych. Blok jest dźwiękoszczelny, na rurach wentylacyjnych zamontowane są tłumiki.
  • Indywidualny system, który działa tylko w Twoim mieszkaniu. Powietrze od sąsiadów wraz z zapachami nie może przeniknąć. Możesz samodzielnie monitorować stan filtrów i regulować intensywność wentylacji.
  • Ekonomiczne zużycie energii. Dwa stale pracujące silniki zużywają około 300 watów, co jest porównywalne z trzema żarówkami. Zimą można włączyć dwa dodatkowe elementy grzejne o mocy 1 kW i 0,5 kW.

Rodzaje jednostek odzysku ciepła – rekuperacja w Katowicach

Istnieją dwa rodzaje rekuperatorów: płytowy i obrotowy. Jesteśmy firmą specjalizującą się w projektowaniu i montażu rekuperacji w Katowicach, dzięki naszym systemom zaoszczędzisz na ogrzewaniu i pozbędziesz się z domu smogu, baterii i kurzu. Nasi specjaliści wyjaśnią zasadę działania rekuperacji doradzą przy wyborze optymalnego systemu i zadbają o jego niezawodne działanie.

Rekuperacja KatowiceW płytowym wymienniku ciepła powietrze wydostaje się z domu ogrzewając w tym czasie płyty wymiennika ciepła, przekazuje im swoje ciepło które następnie jest wywiewane na zewnątrz. Napływające świeże powietrze odbiera ciepło z płyt wymiennika ciepła, jest ogrzewane i dostarczane do już ogrzanego pomieszczenia. Kluczowymi cechami projektu są prostota i niski koszt, a przepływy powietrza nawiewanego i wychodzącego nie mieszają się, co zapewnia 100% przyjazność dla środowiska rekuperacji w Katowicach.

W drugiej wersji jednostka oparta jest na aluminiowym bębnie, który odbiera ciepło z powietrza wychodzącego i oddaje je do powietrza wchodzącego. Obrotowy wymiennik ciepła ma wyższą sprawność energetyczną. Nie musi usuwać wilgoci, która zbiera się w postaci kondensatu, w tej wersji potrzebna ilość jest dostarczana do nawilżenia niezbędnego pomieszczenia, co staje się szczególnie istotne w suchym okresie zimowym. W skład obu wariantów central wentylacyjnych wchodzą filtry powietrza, czujniki wilgotności i spalin oraz panele sterowania systemem.

Współpracuj z naszą firmą od rekuperacji w Katowicach a zaoszczędzisz więcej energii – wydasz mniej pieniędzy i zachowasz więcej dla siebie. Dodatkowo zmniejszysz obciążenie sieci, co pozytywnie wpływa na przyrodę i środowisko. Zmniejszone zużycie energii do chłodzenia pomieszczeń znacząco obniża koszty i ogranicza szkodliwe emisje do atmosfery – same plusy.